Městská policie radí a informuje

1. 10. 2013  

Z knihy událostí

 

21. července, 03.48

Při kontrolní a hlídkové činnosti si strážníci všímají osobního vozidla tovární značky Opel, jehož řidič jede ulicí Černokostelecká. Řidičova jízda je velmi nejistá, a strážníci nabývají dojmu, že řidič je pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Strážníci jej chtějí zastavit a zkontrolovat. Na výzvy k zastavení řidič reaguje sešlápnutím plynového pedálu. V křižovatce ulic Černokostelecká a Za Větrníkem řidič svou jízdu nezvládá a havaruje. Po havárii řidič, ale i jeho spolujezdec utíkají. Strážníkům se podařilo zadržet alespoň spolujezdce. Ten kladl aktivní odpor, proto strážníci byli nuceni použít donucovací prostředky. Řidič vozidla však nepočítal s tím, že při útěku z místa dopravní nehody ztratí veškeré osobní doklady. Proto nebyl problém jej dohledat. Ve věci dále šetří Policie ČR.

 

4. srpna, 04.07

Hlídková činnost strážníků se opět vyplatila. Autohlídka registruje v ulici Uhelná dva mladíky, kteří se ve tmě přikrčují ve vjezdu do garáže u jednoho z rodinných domů. Strážníci v místě vyčkávají, co ze strany mladíků bude následovat. Při čekání autohlídku městské policie kontaktuje muž, který strážníkům oznamuje, že v nedalekém restauračním zařízení byla odcizena ženě kabelka. Strážníkům se podařilo za pomoci pracovníků soukromé bezpečnostní agentury, která se podílí na zajištění veřejného pořádku v ulici Černokostelecká a jejím okolí zjistit detailní popis pachatelů krádeže. Shodou okolností popisu odpovídají zmínění mladíci. Strážníkům se tak zanedlouho po krádeži daří oba mladíky zadržet. Vše popírají a vymýšlejí si různé výmluvy. Při bezpečnostní prohlídce má jeden z mladíků za pasem zastrčeny věci z odcizené kabelky. V místě pohybu mladíků byla následně nalezena i kabelka a její zbylý obsah. Celková škoda odcizené kabelky a jejího obsahu byla poškozenou ženou vyčíslena na patnáct tisíc korun. Jelikož oba mladíci byli podezřelí ze spáchání trestného činu, byla celá událost strážníky předána Policii ČR, která dále ve věci šetří.

 

17. srpna, 04.47

Pěší hlídka soukromé bezpečnostní agentury, která se podílí, na zajištění veřejného pořádku v ulici Černokostelecká strážníkům oznamuje muže a ženu pod vlivem alkoholu, kteří nasedají na čtyřkolku bez ochranných přileb a dále, že čtyřkolka není opatřena registrační značkou. Do události se zapojuje i operátor městského kamerového systému, který sleduje celou situaci. Řidič čtyřkolky odjíždí ještě pře příjezdem autohlídky městské policie. Strážníci jsou nedaleko a pokoušejí se jej zatavit. Řidič zprvu na výzvy k zastavení nereaguje a zastavuje až po nějaké době. Při komunikaci se strážníky se projevuje řidičovo arogantní a podrážděné chování, a z jeho dechu je cítit alkohol. Orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu odmítá. Strážníci na místo přivolávají hlídku Policie ČR. Po příjezdu hlídky Policie ČR muž přestává se strážníky a policisty spolupracovat úplně a to do takové míry, že strážníci museli proti jeho osobě použít donucovací prostředky. Muž byl převezen na Polici ČR, která si jej převzala k provedení dalších opatření.

 

 

1. září, 04:45

Od dopravní nehody k první pomoci. Kombinovaná hlídka strážníka a pracovníka bezpečnostní agentury, která se podílí, na zajištění veřejného pořádku zaslechla ohlušující ránu z ulice Černokostelecká. Po příchodu k místu uviděli osobní vozidlo, jehož řidič, naboural do betonového bloku umístěného v prostoru přechodu pro chodce u ulice Haškova. Ve vozidle se již nikdo nenacházel. Na dotaz strážníka směrem k přihlížející skupince osob, kde se nachází řidič, nebo spolujezdci a zda někdo nepotřebuje lékařské ošetření, se strážníkovi dostalo strohého konstatování, že na místě nehody nikdo z přítomných nebyl a nikdo nic neviděl. Strážníci na místo přivolali Hasičský záchranný sbor k provedení protipožárních opatření na vozidle. V nestřeženém okamžiku k vozidlu ze skupinky osob přistoupili dva muži. Jeden z nich vytáhl klíče ze zapalování a dal se na útěk. Strážník jej pronásledoval, ale neúspěšně, dotyčný měl již velký náskok. Na místo byla poté přivolána Policie ČR k dalšímu šetření celé události. Strážníci v místě nehody setrvali a usměrňovali provoz ostatních vozidel. Při usměrňování provozu ke strážníkovi přistoupil muž, který uvedl, že na nedaleké zastávce autobusové dopravy leží žena, která upadla, je silně pod vlivem alkoholu a přestala reagovat na jakékoliv podměty. Strážníci se přesunuli okamžitě k zastávce, kde skutečně nalezli mladou ženu, která prodělávala epileptický záchvat. Po ukončení záchvatu vytáhl jeden ze strážníků ženě jazyk, tak aby jí nezapadl a došlo ke kontrole základních životních funkcí a poskytnutí první pomoci. Na místo byla přivolána Zdravotnická záchranná služba. Během čekání na příjezd záchranářů prodělala žena ještě několik dalších záchvatů. Ve společné součinnosti byl ženě hasiči poskytnut dýchací přístroj a byly kontrolovány životní funkce. Po příjezdu záchranářů byla žena předána do jejich péče a převezena do zdravotnického zařízení.

 

 

     Jindřich Joch

     zástupce vedoucího Městské policie Říčany

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2023 Všechna práva vyhrazena