Městská policie radí a informuje

29. 5. 2023

Z knihy událostí

14. dubna, 15.10

Policie ČR žádá strážníky o prověření oznámení o drobné krádeži v obchodním řetězci v ulici Barákova. Prověření oznámení je urgentní, jelikož pachatelé jsou agresivní a fyzicky napadají pracovníka bezpečnostní služby, který je při krádeži přistihl. Když strážníci dorazili na místo, byli vpuštěni obsluhou do skladových prostor. Zde spatřili pracovníka bezpečnostní služby, jak se brání fyzickému útoku muže. Tím byl vyvolán okamžitý zásah strážníků, kdy muž podezřelý z krádeže byl za pomoci donucovacích prostředků stržen k zemi a byla mu přiložena služební pouta. Muž je strážníkům z místní znalosti znám. Jedná se o problematickou osobu, která je uživatelem psychotropních a omamných látek. Na místě se nachází i žena, která je spolupachatelem krádeže a pracovníkovi bezpečnostní služby vyhrožuje použitím střelné zbraně, kterou má uschovanou doma, za účelem zastrašení a dosažení možnosti odchodu z provozovny s neuhrazeným zbožím. Toto ženě není umožněno a při následné lustraci je zjištěno, že má padesát pět záznamů v rejstříku přestupků. Muž i žena jsou strážníky omezeni na osobní svobodě a následně předáni hlídce policie, která se na místo dostavila.


22. dubna, 20.28

V době osobního volna si strážník všímá nového posprejování podchodu pod železniční dopravní cestou mezi ulicemi Kamenická a Barákova. Následným prověřením záznamů z kamerových bodů městského kamerového dohlížecího systému je zjištěn přesný čas poškození a popis pachatelů. Posprejování je následně zjištěno na čtyřiceti šesti místech ve městě. Od posprejovaného podchodu až po odpadkový koš. Celá věc byla pro podezření ze spáchání trestného činu předána Policii ČR. O několik dní později si hlídka strážníků všímá na Masarykově náměstí osoby odpovídající popisu možného pachatele zjištěného ze záznamu městského kamerového dohlížecího systému. Osoba je ztotožněna a následně předána k dalším úkonům Policii ČR.


25. dubna, 16.40

Ve Zborovské ulici strážníci zjišťují pohyb několika osob v blízkosti protihlukové stěny podél železniční dopravní cesty. Jednalo o chlapce a dívku, kdy dívka předala nějaký předmět chlapci. Osoby byly hlídkou zastaveny z důvodu možného podezření na sprejerství a dotázány, co v místě dělaly. Sdělily, že se procházely, přičemž jeden ze strážníků zpozoroval, že dívka ukrývá v dlani nějaký předmět. Dívka byla dotázána, co skrývá v dlani, kdy ukázala hlídce ručně ubalenou cigaretu a sdělila, že je v ní sušina rostliny konopí, kterou nahoře spolu s chlapcem kouřili. Dále vyšlo najevo, že dívka má při sobě ještě další sušinu v průhledném sáčku, a následně byla sušina konopí zjištěna i u chlapce. Z důvodu podezření z trestného činu je na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou událost převzala k provedení dalších úkonů a opatření.

 

30. dubna, 14.35

Mnoho obyvatel kontaktovalo městskou policii s dotazem, co se to stalo v ulici Politických vězňů s autobusovou zastávkou, která je zcela zdemolována. Na první pohled to vypadá, že prostorem zastávky projel šílený řidič pod vlivem alkoholu nebo drog. Toto však není pravda. Autobusová zastávka, a zejména její přístřešek, byla poškozena řidičem linkového autobusu hromadné dopravy při výjezdu ze zastávky. Řidič autobusem o zastávku zavadil, a to tak nešťastně, že došlo k jejímu celkovému poškození. Strážníci na místě zjišťují rozsah poškození a kontaktují Oddělení technické správy MěÚ Říčany z důvodu úklidu místa. Úklid je pracovníky technické správy města zanedlouho proveden a strážníci místo uzavírají bezpečnostní páskou, tak, aby nedošlo ke zranění osob při čekání na autobus.

 

Jindřich Joch, zástupce vedoucího Městské policie Říčany

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena