Městská policie radí a informuje

30. 9. 2023

Řidiči, kteří zkoušejí v našem městě parkovat bez zaplacení poplatku, používají všeobecně známé triky a to doslova podle ročních období. A tak, kromě celoročně použitelných igelitových sáčků, černých pásek či kusů papíru teď písmena a čísla na registračních značkách začnou překrývat třeba i listy ze stromů. Kreativita je v tomto směru nekonečná. Monitorovací auto na kontrolu parkování, jako v nedaleké Praze nemáme. Vždy probíhá fyzická kontrola a strážník u vozidla se nenechá obelstít, takže kreativita je zbytečná. Poslední případ jsme zaznamenali na Masarykově náměstí.

 

Z knihy událostí

6. srpna, 23.01

Na základě žádosti Policie ČR prověřují strážníci oznámení o muži, který se nachází na Masarykově náměstí a pokouší se o sebevraždu. Po příjezdu na místo si strážníci všímají sedícího muže na lavičce, který se sesunul k zemi. Pod mužem se nachází tratoliště krve a nůž. Strážníci běží na pomoc. Muž je při vědomí a způsobil si na předloktí hlubokou řeznou ránu. Na místo doráží pomoci i hlídka Policie ČR. Za použití zdravotnického batohu, kterým jsou strážníci ve služebním vozidle vybavení, probíhá společně s policisty ošetření muže tlakovými obvazy. Ošetření však není jednoduché. Muž jej odmítá, je agresivní a chce zemřít. Po nějaké době se daří muže uklidnit, ošetřit a následně předat do další péče přivolané zdravotnické záchranné službě. 

9. září, 23.05

Strážníci v rámci hlídkové činnosti monitorují pohyb jim známé závadové osoby, která je zjevně silně pod vlivem alkoholu v místě konání Říčanských slavností. Strážníky je osoba kontaktována a z místa vykázána jelikož je hlučná a agresivní. Osoba odchází do ulice Olivova. Zde ve vzteku praštila pěstí do výlohy přiléhajícího domu a rozbila ji. Strážníci osobu na místě zadržují a zjišťují, že svým agresivním jednáním si způsobila řezné zranění na ruce a noze. Škoda na výloze je vyčíslena na čtyři a půl tisíce korun.

10. září, 01.52

Při kontrole Masarykova náměstí si strážníci všímají mladistvé osoby u ulice Olivova, která manipuluje s tyčí od zábradlí. Mladík uvádí, že se pokouší zábradlí opravit, jelikož se rozbilo. Je zjištěno, že v jednom poli je vrchní tyč vytržena z úchytů, na jedné straně jedna úchytka chybí, sloupek zábradlí je vyviklaný ze země. Při dalším dotazování bylo zjištěno, že mladistvý se o zábradlí opřel, neodhadl sílu a při tom zábradlí poškodil. Uvedl, že neměl v úmyslu zábradlí poškodit, došlo k tomu omylem a pokoušel se to opravit. Toto potvrzují i další svědci na místě. Bylo zjevné, že mladík je pod vlivem alkoholu, ze způsobu komunikace, vrávoravých pohybů a alkohol byl cítit i z dechu. Mladík, kterému jak bylo zjištěno, je teprve šestnáct let, se podrobuje orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 1,99 promile. Vyrozuměn je jeho zákonný zástupce, který si jej od strážníků převzal do péče a informován sociálně –právní orgán.

          Jindřich Joch
 zástupce vedoucího Městské policie Říčany

9. září, 23.05

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena