Městská policie radí a informuje

4. 5. 2024

SeniAngel – tlačítka SOS v DPS Říčany

V dnešním uspěchaném světě je klíčové zajistit bezpečnost a péči pro naše starší občany. Tlačítko SOS SeniAngel nabízí inovativní a spolehlivé řešení pro ty, kteří potřebují rychlý a snadný přístup k pomoci v případě nouze. Toto tlačítko je navrženo s ohledem na potřeby seniorů a lidí s omezenou pohyblivostí. Jeho jednoduché a intuitivní ovládání umožňuje uživatelům aktivovat nouzový signál pouhým stiskem. Jakmile je tlačítko aktivováno, zařízení automaticky odešle signál na předem nastavené kontakty. Informuje tak o situaci a umožňuje rychlou reakci. Jelikož se jedná o seniory z DPS Říčany, tlačítka budou převážně sloužit k rychlému dovolání se pomoci při jejich venkovním pohybu mimo DPS. Zatím se v rámci města Říčany jedná o prvotní zavedení této technologie, která bude následně vyhodnocena a případně rozšířena i pro další zájemce.

 

Z knihy událostí

21. března, 11.52

Při kontrolní a hlídkové činnosti si strážníci všímají skupinky osob v Parku A. Švehly. Jedná se o závadové osoby, které jsou strážníkům z místní znalosti známy. Jedna z osob leží na zemi u lavičky a nehýbe se. Strážníci osoby kontrolují pro konzumaci alkoholu na místě, kde je to obecně závaznou vyhláškou města zakázáno. Nejdříve se ale dotazují na možné zdravotní komplikace osoby, která leží na zemi. Je zjištěno, že osoba je pod vlivem alkoholu, nezraněna a spí. Osoba muže je probuzena, zkontrolována a celá skupinka je z parku vykázána.

26. března, 12.31

Na základě žádosti Policie ČR strážníci prověřují oznámení o opilci, který obtěžuje ostatní zákazníky v jednom z obchodních řetězců v ulici Černokostelecká. Strážníci zjišťují, že se zde nachází muž pod vlivem alkoholu, který je strážníkům z místní znalosti znám. Od pracovníků obchodního řetězce se dozvídají, že muž konzumoval potraviny přímo na prodejní ploše a po upozornění, že zkonzumované zboží bude muset zaplatit, začal být slovně agresivní. Když jej přišel uklidnit pracovník ostrahy, vše skončilo fyzickým napadením jak pracovníka obchodního řetězce, tak i pracovníka ostrahy, kterému navíc poškodil oblečení. Celá událost byla pro podezření ze spáchání trestného činu předána Policii ČR k provedení dalších úkonů.

14. dubna, 12.10

V rámci výkonu běžné hlídkové činnosti projížděla autohlídka strážníků ulicí Politických vězňů, v místě křížení s ulicí Cesta Svobody, kde byla zastavena gestikulací řidiče linkového autobusu. Ten strážníky upozornil na muže, který seděl na chodníku na zemi u přiléhajícího rohu domu s výrazně krvácejícím poraněním hlavy. Na místě se nacházelo ležící jízdní kolo. Muž byl při vědomí a se strážníky komunikoval. Na místě se dále nacházel svědek, který již telefonicky hovořil se zdravotnickou záchrannou službou. Strážníci společně se svědkem, ihned s použitím lékárničky ve služebním zdravotnickém batohu poskytli poraněnému muži první pomoc, zajistili sterilní krytí a ovázání hluboké, silně krvácející rány na čele. Zanedlouho se na místo dostavila zdravotnická záchranná služba, která si převzala zraněného muže do péče. Celá událost byla předána strážníky jako dopravní nehoda k dalšímu šetření Policii ČR.

 

Jindřich Joch
zástupce vedoucího Městské policie Říčany

21. března, 11.5214. dubna, 12.10

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena