Městská policie Říčany

1. 3. 2019

Městská policie radí a informuje

Z knihy událostí

14. ledna, 12.00

Při hlídkové činnosti přijímají strážníci oznámení od řidiče projíždějícího vozidla o tom, že na kruhovém objezdu v křižovatce ulic Pod Lihovarem a Říčanská došlo k nehodě, kdy se z nákladního vozidla uvolnil náklad. Strážníci po příjezdu na místo zjišťují, že se na komunikaci nachází větší množství vylitého betonu polotekuté konzistence. Strážníci usměrňují provoz tak, aby nedocházelo k rozšiřování znečištění a k poškozování projíždějících vozidel. Strážníky následně v místě kontaktuje řidič vozidla Hyundai a sděluje, že na nájezdu na kruhový objezd se z nákladního vozidla přímo před ním při rozjezdu uvolněným zadním čelem vylil betonový recyklát, který se rozstříkl po komunikaci a na jeho vozidlo. Následně se daří dohledat nákladní vozidlo i jeho řidiče. O nehodě je vyrozuměna krajská správa a údržba silnic, která provedla odstranění betonu z povrchu komunikace. Policie ČR provádí šetření nehody a Hasičský záchranný sbor oplachuje vozovku, aby nedošlo k zatvrdnutí betonu. K úplnému obnovení bezproblémového provozu vozidel došlo o necelé dvě hodiny později.

 

20. ledna, 23.35

Strážníci si v ulici Bezručova všímají vozidla Škoda, jehož řidič má rozsvíceno zadní mlhové světlo, i když nejsou splněny podmínky pro jeho užití. Řidič vozidla je zastaven a upozorněn na podmínky užití světla určeného k jízdě za snížené viditelnosti. Řidič se při komunikaci chová neobvykle, proto strážníci nabývají dojmu, že řídí pod vlivem alkoholu, nebo jiné návykové látky. Provedená orientační dechová zkouška je pozitivní, a to ve výši 0.84 promile. Na místo je přivolána Policie ČR, která řidiči zakazuje další jízdu a událost si přebírá k dořešení. 

25. ledna, 21.19

Odbočovací manévr na Masarykově náměstí zaujal strážníky u řidičky vozidla Cadillac, ta totiž při řízení vozidla drží v ruce telefonní přístroj. Strážníci otáčejí služební vozidlo za řidičkou k řešení přestupkového jednání a následně ji zastavují. Při kontrole vozidla je zjištěno další přestupkové jednání. Vozidlo nemá platnou technickou způsobilost k provozu na pozemních komunikacích. Platnost vypršela v roce 2017. Při prováděných úkonech ze strany strážníků vůči řidičce do události vstupuje muž, který prochází ulicí. Na strážníky vykřikuje vulgarity a slovně je atakuje. Náhle muž přistupuje k jednomu ze strážníků a zezadu jej napadá. Strážník útok odvrací a za pomoci donucovacích prostředků muže svádí k zemi, znehybňuje ho a nasazuje mu pouta. Muž dále vykřikuje, že má u sebe střelnou zbraň a strážníky postřílí. Provedenou bezpečnostní prohlídkou nejsou žádné zbraně u muže nalezeny. Muž je svým jednáním důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu útoku na úřední osobu, je omezen na osobní svobodě a předveden k prokázání totožnosti na Policii ČR. Zde je předán k provedení dalších úkonů a opatření. Původně řešené přestupkové jednání řidičky vozidla bylo oznámeno k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

 

31. ledna, 10.00

Na služebnu městské policie se dostavila řidička, která se svým vozem zastavila na Masarykově náměstí. Strážníkům sdělila, že byla okradena neznámým mužem, když seděla ve vozidle a na sedadle spolujezdce měla položeny bankovky v hodnotě asi deset tisíc korun. Po chvilce si všimla muže, který vycházel z nedaleké provozovny. Muž zamířil k jejímu vozidlu, oslovil jí a přitom jí do vozidla vhodil několik krabiček různých velikostí a barev s parfémy. Řidička důrazně odmítla, ale muž využil chvilkové nepozornosti, sáhl na sedačku spolujezdce, odcizil několik kusů bankovek a utekl pryč. Strážníci vše oznamují Policii ČR a po muži pátrají. Daří se zmapovat jeho pohyb po Masarykově náměstí a ve městě. Veškeré zjištěné poznatky a celá událost byla předána pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu Policii ČR.

 

31. ledna, 00.04

Dalšího řidiče pod vlivem alkoholu strážníci zastavili v ulici Olivova. Řidič vyjížděl původně z lokality ulice Škroupova, kdy při jízdě nedával znamení o změně směru jízdy a celkový dojem řízení vozidla se jevil zmatečně. Po zastavení strážníky a provedené kontrole, vychází najevo, že vozidlo řídí pod vlivem alkoholu. Orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu je s pozitivním výsledkem v hodnotě 0.89 promile.  Na místo je přivolána Policie ČR, které je řidič předán k provedení dalších úkonů.

 

Jindřich Joch

zástupce vedoucího Městské policie Říčany

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena