Městská policie Říčany

31. 12. 2019

Městská policie radí a informuje

Z knihy událostí

9. listopadu, 00.10

Při hlídkové činnosti si v ulici 17. listopadu strážníci všímají muže, který nejistým krokem přichází k vozidlu Volkswagen a nasedá na místo řidiče. Muž vozidlo startuje a bez rozsvícených světel se zprudka na komunikaci otáčí a odjíždí směrem k Masarykovu náměstí. Strážníci řidiče zastavují, provádějí jeho kontrolu včetně orientační dechové zkoušky na přítomnost alkoholu Zkouška je s pozitivním výsledkem v hodnotě 1.51 promile. Řidič je omezen na osobní svobodě, jelikož je důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu. Na místo je přivolána hlídka Policie ČR k provedení dalších úkonů a opatření.

 

22. listopadu, 15.55

Strážníci kontrolují průjezd nákladních vozidel městem v ulici Říčanská. Při této kontrolní činnosti pozorují řidiče dodávkového vozidla, který se ke strážníkům přibližuje nepřiměřeně rychlou jízdou, při průjezdu kruhovou křižovatkou porušuje přednost v jízdě, čímž ohrožuje a omezuje vozidlo jedoucí po kruhovém objezdu. Při výjezdu z kruhového objezdu navíc nedává znamení o změně směru jízdy. Strážníci řidiče zastavují. Když se strážníci přiblíží k zastavenému vozidlu, řidič se z ničeho nic zprudka rozjíždí a ujíždí ulicí Říčanská směrem na nájezd k dálnici D1. Strážníci řidiče dodávky pronásledují služebním vozidlem. Řidič jede vysokou rychlostí, mění směr jízdy, jede v protisměru, ohrožuje svou jízdou ostatní účastníky silničního provozu. Jeho jízdu nezastaví ani vyfrézovaný úsek komunikace opravovaného dálničního mostu a čerstvě položený asfaltový povrch komunikace. Informace o situaci a pozice vozidel je strážníky předána Policii ČR. Na rovném úseku strážníci řidiče dodávky předjíždějí a snaží se jej zastavit. Řidič dodávky nakonec vjíždí do slepé ulice a dává se na útěk do lesa. Strážníci řidiče po krátkém běhu dostihují a omezují na osobní svobodě. Přivolaná hlídka Policie ČR zjišťuje, že řidič má provedenou blokaci platnosti řidičského oprávnění a vyzývá jej k provedení orientační dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu, s čímž řidič souhlasí; výsledek dechové zkoušky je negativní. Výzvu k podrobení se orientačnímu testu na přítomnost omamných nebo psychotropních látek ale řidič odmítá. Ve věci dále šetří Policie ČR.

 

1. prosince, 15.15

Na základě žádosti Policie ČR vyjíždí hlídka strážníků do ulice Černokostelecká k agresivnímu řidiči autobusu. Na místě strážníci zjišťují, že zde přítomní policisté zakročují proti řidiči příměstského linkového autobusu, ve kterém se nachází asi dvacet cestujících. Řidič před jízdou požil alkoholické nápoje, měl účast na dopravní nehodě a z místa se pokusil utéct. Na výzvy policistů řidič nereaguje, chová se agresivně a přítomné policisty napadá. Celý zákrok je ukončen použitím donucovacích prostředků ze strany policistů i strážníků. Následně provedená orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu je u řidiče pozitivní, a to s výsledkem 2.60 promile. Řidič je tak podezřelý ze spáchání trestného činu, který dále šetří Policie ČR.

 

6. prosince, 11.30

Hledané osoby si strážníci všímají při průjezdu služebním vozidlem v ulici Pod Lihovarem. Zde se nachází žena, jejíž popis odpovídá hledané osobě, po které je vyhlášeno pátrání Policií ČR. Strážníci k ženě přistupují a provádějí její kontrolu. Žena působí klidně a spolupracuje. Strážníci před realizací úkonu předvedení provádějí u ženy bezpečnostní prohlídku a zjišťují zdravotní stav ženy. Ta sděluje, že je nakažena infekční nemocí. Následně je žena za zvýšené ostražitosti předvedena na Policii ČR a předána k provedení dalších úkonů a opatření.

Jindřich Joch, zástupce vedoucího Městské policie Říčany

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena