Městská policie Říčany

30. 5. 2021

Městská policie radí a informuje

Z knihy událostí:

18. března, 11.20

Na základě oznámení strážníci prověřují vhodnost chování mladistvých osob, které se scházejí u ulice Scheinerova. Zde došlo k incidentu, kdy dva mladíci nevhodným chováním obtěžovali dívku. Navíc jí nabízeli i tabákové výrobky, které sami užívali. Ve společné součinnosti s Policií ČR se strážníci na lokalitu zaměřují a pravidelně ji kontrolují. Jelikož byl znám detailní popis osob, zanedlouho se oba mladíky daří nalézt. Oba mladíci jsou vyzváni k prokázání totožnosti a je zjištěno, že jsou žáky nedaleké základní školy a v ranních hodinách zde na sebe čekají před zahájením výuky. Strážníci o chování mladíků informují ředitelku školského zařízení a celou událost předávají k dalšímu řešení pracovníkům sociálně-právní ochrany dětí.

 

3. května, 07.33

Strážníci poskytují součinnost Policii ČR, která v ulici U Vodojemu prověřuje oznámení o nálezu motocyklu, který se nachází uvnitř bytového domu. Na místě je zjištěno, že na motocyklu je umístěna odcizená registrační značka. V domě je umístěn kamerový systém, který je vyhodnocen. Je tak znám popis řidiče motocyklu, který na něm přijel a zaparkoval jej v přízemí domu. Daří se vytipovat i bytovou jednotku, ve které by se měl řidič nacházet. Toho se daří v bytě kontaktovat. Na vyzvání k prokázání totožnosti muž sděluje, že u sebe nemá žádný průkaz totožnosti a totožnost sdělil pouze ústně. K motocyklu uvádí, že jej před nějakou dobou našel a užívá jej ke svým potřebám. K jízdě na motocyklu se přiznává a následnou lustrací je zjištěno, že má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Muž je tak podezřelý z trestného činu a je omezen na osobní svobodě. Policistům musí ještě vysvětlit nález motocyklu, proto strážníci poskytují součinnost a převáží jej na služebnu policie, kde je předán k provedení dalších úkonů a opatření.

 

5. května, 08.50

Pracovník obchodního řetězce v ulici Černokostelecká oznamuje strážníkům pachatele drobné krádeže zboží. Takřka nic neobvyklého, pro strážníky běžné oznámení k řešení. Po příjezdu na místo strážníci zjišťují, jaké bylo odcizeno zboží, jeho hodnotu, totožnost pachatele krádeže, ale i jeho přestupkovou minulost dotazem do informačního systému evidence přestupků. Zde má mladý muž celkem na padesát záznamů o spáchaných přestupcích, a to zejména majetkového charakteru. Strážníkům se chlubí, že informace z evidence přestupků nejsou kompletní, jelikož některé spáchané skutky nejsou ještě zapsány. Pro utvoření celkového obrazu o pachateli drobné krádeže si stačí sečíst výše pokut, které mu byly uloženy za poslední dva roky. Částka přes dvě stě tisíc korun je zarážející, jelikož muž uložené pokuty platí a není dlužníkem. Při uložení pokuty, kterou mladý muž od strážníků obdržel, sdělil, že jej to prostě baví.

Jindřich Joch, zástupce vedoucího Městské policie Říčany

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2021 Všechna práva vyhrazena