Mezinárodní mistr T. Kulhánek v Říčanech vítězem

30. 9. 2014

Již podvanácté se v Říčanech sešli šachisté, aby se utkali o Pohár města Říčany. Týdenní turnaj odehrálo 165 hráčů, což je úctyhodný počet, který zaostal pouze o jednoho hráče za roky 2011 a 2012.

Turnaj se odehrál opět v sále a předsálí KC Labuť. Letošní ročník byl v jednom ohledu velmi výjimečný. Turnaj odehrálo 21 žen a dívek všech věkových a výkonnostních kategorií. Na startu se objevila domácí mistrně FIDE Kubíková, talent roku 2013 Pýchová z Vlašimi, mistrně ČR do 16 let Fusková z Frýdku-Místku, mistrně ČR do 10 let Lhotská z Oázy Praha a nečekaná byla i účast mistrně Slovenska do 14 let Vrtiakové. Tradiční turnaj si samozřejmě nenechalo ujít mnoho domácích hráčů. Této příležitosti využilo 39 členů.

Mezinárodní A turnaj FIDE měl favorita v podobě mezinárodního mistra T. Kulhánka z klubu Zikuda Turnov. O vítězi se rozhodovalo až v posledním 9. kole ale favorit soutěže potvrdil vítězství. Nejlepším domácím hráčem byl Stanislav Stárek na 8. místě a Hana Kubíková na celkovém 29. místě.

V národní B turnaji obhájil vítězství A. Kadlec z Vyšehradu Praha. Na celkovém 3. místě skončil Miloš Hlína a byl tak nejlepším domácím hráčem, podobně jako Anna Malá mezi ženami.

Pohár města Říčany se hrál zároveň jako Krajský přebor. KŠ Říčany 1925 získal jednu zlatou- Hana Kubíková v ženách, dvě stříbrné – Stanislav Stárek do 20 let a Kateřina Müllerová do 20 let a dvě bronzové – Jarmila Voráčková v ženách a Kristýna Otrubová do 18 let.

Poděkování patří městu Ŕíčany za finanční podporu, KC Labuť za skvělé zázemí a početnému organizačnímu týmu KŠ Říčany 1925.

Jaroslav Říha

V první desítce na M ČR a 4 x !

Ve dnech 13.9. -14.9. 2014 proběhlo v Ostravě M ČR v rapid šachu, kterého se zúčastnilo 197 hráčů v kategoriích U10 - U14. Turnaj se odehrál v příjemném prostředí kulturního domu Akord a pořadatelem celé akce byl Ostrava Chess o.s. Na startu nechyběla velmi početná výprava Klub šachistů Říčany 1925. Všech 10 dětí si muselo vybojovat postup.

V kategorii H14 nejlepšího výsledku dosáhl Martin Vystrčil, obsadil 8.místo Do posledního kola bojoval o medaile. Ocenění si zaslouží především za to, že se mu ve 4.kole podařilo porazit nasazenou jedničku Jana Vykouka z CHESS Most.. Michal Pastrnek předvedl

také skvělý výkon, když v této kategorii jako nasazený 34.skončil na 18.místě. Markovi Otrubovi se turnaj moc nepovedl a obsadil 38 příčku. Pavlík Zemen v nejmladší kategorii chlapců H10 skončil na 42.místě.

V dívčí kategorii D14 bojovala na předních pozicích Anna Zlámaná a nakonec se umístila na 8. místě. Veronika Zemenová pak v této kategorii na 21. místě. O nejlepší umístění  se v kategorii D12 zasloužila Kristýna Otrubová, která skončila na 5. místě a za ní pak na 6.místě Julie Vilímová. Pěkný výkon předvedla Hana Bartošová a umístila se na 18.místě. V nejmladší kategorii D 10 Kateřina Pastrnková bojovala celou dobu o medaili, která jí nakonec unikla díky pomocnému hodnocení a obsadila tak 6.místo.