Mission: Impossible

29. 12. 2023

Kalendářní rok jsme ve spolku Vinice uzavřeli dvěma událostmi – prozkoumáním svátku Chanuka, který připadá na období křesťanských Vánoc optikou nežidovských věřících a koncertem na Masarykově náměstí o třetí adventní neděli. Oslavy probíhaly tradičně, s dětmi i s dospělými – s dárečky, se zapalováním svíček, s hostinou z dobrot, jejichž významnou přísadou je olivový olej, a čtením pasáží z Bible, pojednávajících o světle. Tradiční adventní koncert rockových vánočních písní na náměstí tentokrát proběhl v zajímavém složení dvou kytar, mandolíny a zpěvů.

V lednu pokračujeme s večery nad Biblí pro veřejnost. Setkáváme se v přátelském prostředí a věnujeme se nejrozmanitějším otázkám, se kterými lidé přicházíej, ve světle Bible. Diskutujeme, promýšlíme, hledáme, porovnáváme.

Vrcholem našich lednových akcí pro veřejnost bude celodenní program pro děti ve věku 9–11 let s názvem Mission: Impossible. Děti v rolích agentů budou pomocí indicií, výslechu svědků a sledování stop řešit komplikovanou misi: Kdo může zachránit Adama, umírajícího s bodnou ranou v srdci? Pomocí příběhu, který budou rozplétat, se děti samy budou moci dopátrat, zda existuje Bůh, proč je na světě zlo, kdo je Ježíš a proč se musel stát člověkem, zemřít a vstát z mrtvých.

Přejeme všem vydařené zahájení roku 2024 a těšíme se při některé příležitosti na shledanou!

Vinice – společenství křesťanů, z.s.
www.vinicericany.cz

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena