Mistrovství České republiky v taekwondu v Říčanech

27. 11. 2023

Naše město hostilo v sobotu 14. října nejvyšší celorepublikovou soutěž v taekwondu, kterou pořádala Škola TKD Říčany ve spolupráci s Českou federací Taekwon-Do TF. O tituly mistrů České republiky se ve sportovní hale kulturního centra Na Fialce utkalo 172 sportovců ze 16 klubů z Čech, Rakouska, Slovenska, Maďarska a Ukrajiny. Šampionát během slavnostního nástupu oficiálně zahájil starosta města Říčany Ing. David Michalička a po zaznění české státní hymny se na čtyřech kolbištích rozjely kategorie sestav žáků. Po dvanácté hodině již ringy ovládly juniorské kategorie zápasů, sestav, speciálních technik, silového přerážení, tradičního sparringu a cvičení sestav týmů. Soutěž završili v 17.30 hod. poslední finálové zápasy seniorů. I v letošním roce jsme zde viděli držitele medailí z mistrovství světa a Evropy, mistry zúčastněných států i obhájce titulů mistrů České republiky z loňského roku. Říčanští taekwondisté se dostali do nominace ve všech uvedených kategoriích, od nejmladších žáků až po seniory. Pro barvy pořadatelského města a domovského oddílu vybojovali naši sportovci celkem 17 medailí z toho 2 zlaté, 6 stříbrných a 8 bronzových. Tituly mistrů České republiky 2023 pro naše město vybojovali v žákyních Rozárie Jílková (3. kup) a Nguyen Thi Xuan (7. kup) v sestavách. Tituly vicemistrů získali ve volném boji Jan Kundračík v juniorech a Viktor Vacek v žácích. Další stříbrná místa obsadili v sestavách jednotlivých výkonnostních kategorií žákyně Kateřina Gombošová (7. kup) a žáci Denis Vakhovba (7. kup) a Viktor Vacek (3. kup). Bronzové medaile získali ve volném boji Marek Vacek (7. kup), Denys Varakhovba (7. kup) a v juniorech Jan Kundračík (1. kup). V sestavách žákyně Barbora Karasová (1. kup), Hanna Varakhovba (7. kup), Johana Kvasničková (6. kup), Nika Varakhovba (7. kup); v žácích Sebastián Pothe (8. kup) a Marek Vacek (8. kup). Blahopřejeme k tak výborným výsledkům říčanským sportovcům a zároveň bychom také rádi poděkovali za velkou podporu městu Říčany a partnerům: Pivovarská restaurace Uhříněves, Autocentrum Roškota a Janoušek, s. r. o., autodoprava Jirásek, Pekařství Frydrych, Paraškola Impact, Braun, s. r. o. (Slaný) a Hayashi.cz, s. r. o.