MS mládeže se letos konalo ve velmi vzdálené a exotické destinaci – ve městě Durban v Jihoafrické republice ve dnech 18. – 30. 09. 2014. Nominační dopis od České reprezentace v kategorii do 12 let obdržela Julie Vilímová na základě umístění na letošním M ČR. Julie i ve svém útlém věku je ostřílenou hráčkou, která má za sebou jak MS, ME, tak M EU, takže se rodiče nezdráhali Julii na MS s naší reprezentací poslat. Letošní pořadatelská země je ale přeci jen trochu dál, a tak kromě povinného tréninku zbývalo i zajistit finanční prostředky.
Na tomto místě bych chtěl již nyní poděkovat vedení města, které finančně účast podpořilo.
Účast na MS byla tradičně velká. Soupeřky se sjely ze všech kontinentů a z 86 zemí světa. V kategorii D 12 hrálo 80 hráček. Soupeřkami byly vesměs hráčky z jiných kontinentů. Z Evropy narazila Julie pouze na hráčku z Litvy a Kazachstánu. Utkala se např. se dvěma hráčkami s titulem Mistrně FIDE (z Číny a domácí Jihoafrické republiky) a se dvěma hráčkami s titulem Kandidát Mistra (z USA a Spojených arabských emirátů). Jistě exotické soupeřky byly i z Tchaj-wanu, Indie, Angoly. Julie se umístila na MS 2014 na celkovém pěkném 37. místě, když získala 5,5 bodu z 11 partií. Za sebou nechala sedm držitelek titulů WFM a WCM, a polepšila si o téměř deset příček oproti umístění na MS 2012 ve Slovinsku.
Jak to tak bývá na vrcholných sportovních klání, na poznání země bývá velmi málo času. Ptali jsem se, co Julinku zaujalo, o čem se hovořilo mezi reprezentanty. Durban je prý moderní letovisko u krásného moře. Moderní stavby, ochotní pořadatelé. Obyvatelé jsou de facto jen černé pleti, což bylo přeci jen pro našince nezvyklé. Obráceně i pro domorodce. Bohužel byl také vidět docela velký nepořádek a nečistota na ulicích. Jediný volný den, který byl k dispozici, byl využit k nezapomenutelnému zážitku na Safari.
Jménem klubu a rodičů děkuji ještě jednou vedení města a dalším drobným sponzorům za podporu.
Jaroslav Říha
1. liga mládeže a 2. liga v Říčanech
V sobotu 11. 10. se rozeběhly soutěže družstev v nové sezoně. KŠ Říčany 1925 mají své A družstvo v 2. lize a v mládežnické soutěži 2 družstva v 1. lize. První tři kola 1. ligy mládeže se hrála v Říčanech. Do Říčan přijelo družstvo ŠK Řevnice a Tatra Smíchov. Zápasy vyšly na výbornou, takže po prvních třech kolech naše A družstvo 1. ligu vede.
Mládež uvidíme letos v Říčanech v KC Labuť ještě 24. 1. 2015, kdy soupeřem budou družstva OAZA Praha a Vlašim „B“.
A družstvo mužů na domácím hřišti v 2. lize odehraje zápasy letos ve sportovní hale v 1. patře ve dnech:
16. 11. Lysá nad Labem „C“
11. 1. 2015 Kutná Hora
8. 2. Kobylisy „B“
15.3. Bohemians „B“
19. 4. Gordic Jihlava
Začátky utkání jsou vždy v 10.00 hodin. Vstup volný.
Jaroslav Říha
Redakční systém i-servis
(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2025 Všechna práva vyhrazena