Moderní cyklověž by Říčanům slušela

31. 8. 2018

Cyklověže začínají růst jako houby po dešti po celé ČR. Vyrostly již v Hradci Králové, Pardubicích, Lysé nad Labem a v srpnu byla otevřena již sedmá v Břeclavi.

 Co si pod tímto názvem představit? Jedná se o automatický zakladač, který má podobu prosklené věže. Za symbolických 5 nebo 10 Kč si zde občané uschovají nejen svého miláčka, ale i helmu nebo batoh. Uskladnění zabere asi 20 vteřin. O kolo je dobře postaráno, je pojištěno a nikoho při návratu nečeká nemilé překvapení v podobě chybějícího kola nebo jeho části.Cyklověže ocení i vlastníci elektrokol, která jsou trendem posledních let. Cyklistika je tak stále oblíbenější napříč všemi generacemi a není už výsadou měst v rovinatých krajích, jako jsou Pardubice. Drahé elektrokolo bude tak bez obav možné využít i pro cesty do práce.

I Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v rámci svých staveb začíná cyklověže zřizovat ke zvýšení komfortu cestujících využívající vlakové spojení. SŽDC je na nádraží vybuduje, provoz a údržbu pak zajistí ve své režii město. Nyní se  připravuje cyklověž,  která brzy vyroste pro cestující na nádraží v Čelákovicích. Bude mít jedno prvenství, kterým se odlišuje od předešlých realizací. Poprvé v naší republice bude věž rozšířena o buňku na převlečení, úschovu svršků, bot a také o část, kde si bude moci „elekrocyklista“dobít baterii. Technologii věže dodává specializovaná firma a na podobě opláštění i buněk se podílí firma, která má velké zkušenosti s návrhy a výrobou městského mobiliáře, se kterými uspěla i v zahraničí.

Moderní cyklověž by Říčanům slušela, co myslíte?

                            Renata Kristianová,

autorka kandiduje
v komunálních volbách města Říčany 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena