Modré dveře, terapeutické centrum

4. 4. 2021

JAK DOKÁŽE POMOCI
SOCIÁLNÍ REHABILITACE?

Lenka trpí duševním onemocněním. Necítí se dobře ve společnosti druhých lidí. Úzkosti jí nedovolí cestovat hromadnou dopravou, neví co si počít, když se ztratí a neumí se zorientovat v jízdních řádech. Dříve všechno zvládala, ale teď to nějak nejde.

 

Petr si po setkání s duševním onemocněním neví rady s domácností. Chce být zase soběstačný. Neví, jak si rozvrhnou čas, jak vše naplánovat, jak plán dodržet. Taky občas zapomene na své potřeby jako např. dobře se najíst a vyspat.

 

Máte občas pocit, že řešíte podobné problémy jako Lenka nebo Petr?

Terapeutické centrum Modré dveře Říčany v rámci služby sociální rehabilitace pracuje s lidmi staršími 15 let, kteří mají duševní onemocnění nebo mentální postižení a nejsou schopni žít běžným způsobem života jako jejich vrstevníci. Odborníci z terapeutického centra Modré dveře se proto s klienty pravidelně setkávají, individuálně se jim věnují a prohlubují či učí je dovednostem, které jim pomáhají se do běžného života opět vrátit.

 

Pokud si myslíte, že potřebujete naše služby vy nebo vaši blízcí, kontaktujte nás na telefonním čísle: 727 864 773 nebo mailem na: lenka.pekarova@modredvere.cz

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2021 Všechna práva vyhrazena