Mraveniště, Centrum volného času Říčany

29. 3. 2019

Zprávy z Mraveniště

 

Klub MTB &Trial Mraveniště zahajuje od 8. dubna pravidelné pondělní a středeční tréninky, pořádané v okolí Říčan a Tehova. Začínáme vždy v 17 - 17:30 ve volnočasovém parku Tehov (ulice u Čističky - Všestarská). Vítán je každý se zájmem o kolo a hlavně trialový sport, který je základem pro všechny ostatní cyklistické disciplíny. Trénujeme děti i dospělé. Trenéry jsou čeští současní i bývalí elitní jezdci, včetně Vlasty Kabeláče Čiháčka (10x mistr ČR), Martin Gomboš (legenda českého cyklotrialu), Lukáš Valný (mistr ČR) a řada dalších jezdců našeho klubu. Naše jezdce můžete potkat i na veletrhu FOR BIKES 29. - 31. 3., kde prezentujeme náš sport v rámci doprovodného programu v hale 1. Pro více dotazů navštivte stránky: www.mtbtrial.cz.

Mateřské centrum - zajímavá témata si pro vás připravily naše lektorky kroužků pro maminky. Během čtvrtečních tvoření maminek s dětmi (v průběhu je otevřená herna pro děti) se můžete těšit například na výrobu soli do koupele a voňavého šamponu, chystáme se malovat mandaly a čeká nás i výroba velikonoční výzdoby. Při pátečních setkáních MumSpace se zase můžete těšit na tanec pro rodiče s dětmi, aromaterapii a povídání o látkových plenách.

Kurzy keramiky jsou teď věnovány většinou výrobě velikonočních dekorací. V naší dílně vznikají krásné košíky na vajíčka, zajíčci, zápichy do květináčů, ale i spousta květináčů a zahradních dekorací. Pokud vás právě teď napadlo, co přesně byste si potřebovali vyrobit, neváhejte mezi nás přijít na naše jednorázové lekce, které se konají pod vedeným lektorky Evy každý sudý čtvrtek – 4. 4. a 18. 4. od 18:30 do 21:00 a pod vedením Katky a Štěpánky každou sudou sobotu – 6. 4. a 27. 4. od 9:00 do 11:30.

Vylepšili jsme vybavení pro kurzy Kresby a malby a tak teď naši studenti tvoří svá krásná díla u malířských stojanů na velká plátna.

Příměstské a pobytové tábory: V plném proudu jsou i přípravy na letní tábory. Kompletní informace o programu a počtu ještě volných míst naleznete na našich stránkách www.mraveniste.info v sekci tábory. Další zajímavé informace o naší činnosti a kroužcích jsou i na nástěnce u budovy Mraveniště na adrese Bezručova 441/23. Letos máme pro děti skvělý program, děti se mají opravdu na co těšit!

Den pro děti - oslavy dvacátých narozenin Mraveniště: V tuto chvíli se nejvíc soustřeďujeme na přípravu programu – můžete se těšit na krásný aktivní den s Mraveništěm v neděli 19. května v budově Mraveniště a okolní ulice. Připravujeme nejen prezentaci naší činnosti, ukázky práce v kroužcích, ale i tvořivé dílničky pro děti i dospělé, koncert hudebních kroužků, výstavu keramických i výtvarných děl, tvoření v naší keramické dílně, báječné občerstvení a hlavně na naše nejmenší čeká spousta zábavy, her a soutěží. Přijďte s námi oslavit naše kulatiny!

Nina Šafránek Vaněčková,

koordinátor Mraveniště

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena