Mraveniště, Centrum volného času Říčany

27. 9. 2019

Mraveniště frčí už 21. sezónu!

Mateřské centrum

V Mravenčí školičce jsme přivítali plno nováčků. Pomocí grafomotorických cvičení a zábavných her připravujeme děti na vstup do mateřské školy.  Na podzim nás čeká spousta kreativního tvoření a příprava na nejkrásnější svátky v roce. Vytvoříme i dárečky pro ležící pacienty říčanské nemocnice. Obnovili jsme tělocvičné kurzy. Nabízíme cvičení pro batolata, cvičení pro maminky po porodu a také kurzy tance pro těhotné, i tanec maminek s miminky v náručí.

 

Kroužky pro školáky

Těší nás obrovský zájem o kroužky keramiky pod profesionálním vedením našich lektorek. Po loňské dobré zkušenosti opět uspořádáme v květnu výstavu keramiky a doplníme jí uměleckými plátny z kurzu kresby a malby. Máme radost z toho, že Mraveniště je stále častěji vnímáno jako centrum umění a kreativity. Velmi rychle se plní kurzy tvořivé dílny, kde se děti naučí zajímavé techniky a domů si odnesou krásné výrobky - loutky, čelenky, autíčka, dárečky, pohádkové hračky a jiné.

Nabízíme i stále častěji žádané hudební kroužky, které vyučujeme v ZŠ Bezručova. Letos jsme otevřeli několik kurzů hry na klavír, kurzy hry na zobcovou flétnu - kurzy pro jednotlivce či skupiny, kam se mohou zapojit i rodiče, kteří jsou na lekcích přímo vítáni. Velmi oblíbená je i výuka hry na akustickou kytaru.

Nově jsme na základě poptávky otevřeli kurzy výuky angličtiny s rodilým mluvčím pro různé věkové kategorie. Dlouhodobě se věnujeme i technických oborům. V naší nabídce najdete kurzy zábavné fyziky, rozvoj logického myšlení, přípravy na přijímací zkoušky na různé typy gymnázií, kurzy programování, ať už s roboty lego, nebo se stavebnicí Arduino.

Tréninky v trialu jsou v plném proudu, na www.mtb&trial.cz najdete podrobnosti – neváhejte, cyklotrial v Říčanech opět žije. 

Informace k naší činnosti a ke všem nabízeným kurzům naleznete na www.mraveniste.info, proklikem do rezervačního systému se na kurzy registrujte, a to i v jejich průběhu - cena bude přepočítána k aktuálnímu datu zahájení docházky. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na materske-centrum@mraveniste.info, nebo na 734 498 505.

Nina Šafránek Vaněčková– koordinátor Mraveniště

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena