Názor - Ladislav Musil

30. 12. 2016

Hlavní téma

Tak se stalo, že nám začátkem listopadu opadalo listí prakticky najednou ze všech stromů v Říčanech. Na tom by nebylo nic divného. Zarážející bylo spíše to, že to listí bylo na chodnících (alespoň ve spodní části Říčan) spadané nejméně 14 dní. Protože zvláště po ránu bývá sychravo, listí nebezpečně klouzalo a já sám jsem pomáhal po pádu zpět na nohy spoustě občanů staršího data narození. Bylo asi velké štěstí, že se nikomu nic vážného nestalo. Nic méně bylo mi divné, proč trvalo tak dlouho, než se listí (alespoň na hlavních tazích) podařilo odklidit. Řekl bych, že s listím je to stejné jako v zimě se sněhem a tak by mělo být prioritou, vše včas odklidit. Jenže V. Kořen jakožto představitel města má jiné starosti.  Dočetl jsem se, že je filatelista a proto zinscenoval vydání Říčanských poštovních známek. To je sice hezké, ale listí to neuklidí a bolavá záda po tvrdém pádu na chodník to nepofouká. Ještě mě tak napadlo: Škoda, že V. Kořen není taky tanečník, protože to by možná přemýšlel, jak v Říčanech vybudovat vetší taneční sál, který město opravdu potřebuje. Možná více jak ty známky.

Ještě dovětek k levnějšímu svozu domácího odpadu pro rok 2017. V. Kořen to v tiskové zprávě odůvodňuje, mimo jiné, tím, že je v Říčanech velká daň z nemovitosti (kterou Klidné město neschvalovalo) a proto to místním občanům tímto způsobem kompenzuje. Vladimíre, je to jen výmluva a populismus. Pokud je ti těch lidí opravdu líto, není nic snadnějšího, než tu daň opět snížit a nemusíš se vymlouvat na rozhodnutí jiných. Ale rozumím ti, peníze v pokladně jsou vždycky potřeba a tak je snadnější někoho pomluvit.

Možná to čtenářům bude připadat, že se mi pořád něco nelíbí. Jenže na to, co se občas v Kurýru objeví, se prostě reagovat musí, jinak si každý bude myslet, že vše, co se tam napíše, je pravda. Bohužel, realita je ve skutečnosti čím dál častěji jiná, než se píše.

Ladislav Musil, zastupitel

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena