Nemocnice Říčany

27. 9. 2019

Nemocnice Říčany posiluje oddělení ortopedie

S nástupem nového primáře ortopedie MUDr. Filipa Svatoše rozšiřuje Nemocnice Říčany, člen skupiny AGEL, spektrum nabízené péče na tomto oddělení. Nemocnice nabízí komplexní artroskopickou operativu velkých i malých končetinových kloubů a korekční operace nohy v režimu jednodenní chirurgie. Už brzy tamní lékaři provedou i menší traumatochirurgické operativy ruky, lokte, hlezna a nohy.

Rozšířením služeb nového ortopedického pracoviště se snaží říčanská nemocnice dále zlepšovat zdravotnické služby obyvatelům města. Zájemci o vyšetření v ambulanci se mohou objednat osobně nebo telefonicky na čísle 323 627 511 na recepci nemocnice. Aktuální objednací doby se pohybují v rozmezí 2 - 3 týdnů.

„Oddělení ortopedie říčanské nemocnice je oddělení s přátelskou, domácí atmosférou a individuálním přístupem. Nově ho povede MUDr. Filip Svatoš, který bude zároveň jedním z hlavních operatérů. MUDr. Svatoš přichází z Ortopedicko-traumatologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, kde pracoval 21 let, z toho 8 let jako vedoucí pracovník ambulantního traktu. Každoročně provede stovky operací v celém rozsahu oboru včetně endoprotetiky a traumatologických výkonů. Pan doktor Svatoš je dlouholetý obyvatel našeho města Říčany. Jako každému z nás mu leží na srdci kvalita a dostupnost zdravotnických služeb obyvatelům města. Věřím, že oddělení pod jeho vedením je v dobrých rukou,“ říká MUDr. Ondřej Dostál, MBA, předseda představenstva Nemocnice Říčany.

 

Rozšířené oddělení ortopedie navazuje na stávající oddělení jednodenní chirurgie a spolupracovat bude také s oddělením následné péče a rehabilitace Nemocnice Říčany „Zefektivní se tak komunikace po rovině ortoped, rehabilitační lékař a fyzioterapeut. Této úzké vazby budou moci využívat především pacienti, kteří zajisté uvítají brzké termíny k pooperační lůžkové nebo ambulantní rehabilitaci s přímým sledováním vývoje stavu operatérem či možnost využití motodlahy a lymfoterapie, elektroterapie, magnetoterapie, laserterapie, vodoléčby a dalších, vyjmenovává MUDr. Andrea Švojgrová, primářka Oddělení následné péče a rehabilitace Nemocnice Říčany.

 

Nedílnou součástí služeb je i navázání intenzivnější spolupráce s odbornými pracovišti fakultního typu v případě potřeby rozsáhlejších ortopedických výkonů, jako jsou výkony typu endoprotéz, korekčních osteotomií, řešení pooperačních komplikací. Další výhodou je vazba na interní oddělení nemocnice včetně jednotky intenzivní péče, která zajišťuje včasný přesun pacienta na interní oddělení a po zlepšení stavu návrat zpět k časné rehabilitaci.

 

Ortopedická ambulance ošetřuje pacienty s postižením hrudní a bederní páteře, dolních i horních končetin, a to jak následkem úrazů, tak i artritidy. Operačně se řeší poranění následků úrazů ruky a zápěstí, artroskopie kolen, ramenou, zápěstí a rekonstrukční výkony menisků, náhrady vazů, stabilizace ramenního kloubu a operace typu „tenisového“ lokte. Do budoucna zvažujeme rekonstrukční výkony u pacientů s revmatoidní artritidou a implantace rozsáhlého spektra kloubních náhrad.

                                                                      Filip Svatoš

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena