Novinky ze Žákovského zastupitelstva Říčany

30. 6. 2024

Dračí lodě a dětský den

Ve čtvrtek 23. května se většina z nás vydala na třídenní výlet do německého Borkenu, kde jsme se účastnili závodů dračích lodí. Cesta byla hodně dlouhá. Po příjezdu jsme se ubytovali a čekal nás trénink. Někdo v takové lodi seděl poprvé, tak jsme se museli sehrát a ujasnit si strategii. Těšili jsme se pak na další den, kdy se konaly závody. Na vzdálenost 200 metrů jsme se umístili na druhém místě, 2000 metrů jsme zdolali třetí. Odměnou nám byl krásný pohár, se kterým jsme se vrátili domů.

Všichni jsme si to užili, máme spoustu nových zážitků a zkušeností. Děkujeme městu Říčany, že jsme již podruhé mohli být součástí.

Dále jsme se v sobotu 1. června zúčastnili dětského dne, který se konal u Marvánku.

Na našem stanovišti s číslem 7 si děti mohly vyzkoušet hraní minigolfu. Dětem jsme byli k dispozici, kdyby potřebovaly pomoct nebo poradit, a následně jsme jim udělovali razítka za úspěšné zdolání stanoviště. I přes nepříznivé počasí si to všichni užili.

Sofie Spáčilová

Zhodnocení roku 2024 ŽZ Říčany

V letošním roce asi každý o ŽZ slyšel. A bodejť by také ne! V dubnu jsme pořádali přednášky na téma dezinformací, online podvodů a hoaxů pro DPS Říčany, které pomohly desítce seniorům. O pár dní později se v KC Labuť odehrál benefiční koncert pro děti ze sociálně znevýhodněných rodin, kde se vybralo neuvěřitelných 21 273 Kč. V pátek 10. května vypukl říčanský majáles, akce, která se dělila na čtyři části: průvod, ragbyový turnaj, volba krále a královny majálesu a koncert. Průvodu se celkem účastnilo sedm škol, odměnu 25 000 Kč si v ragbyovém turnaji vybojovali studenti z Gymnázia Říčany, králem majálesu byl zvolen Jonáš Horn a královnou byla zvolena Kristýna Hudosová. Na závěr jsme si všichni moc užili koncert, na kterém jako hlavní hvězda večera vystoupil rapper Robin Zoot. Mezi akcemi pořádanými Žákovským zastupitelstvem jsme se účastnili také spousty akcí města Říčany, například: Čertů rej, dětský den u Marvánku nebo třeba úklid města. Myslím si, že tento rok se nám toho povedlo opravdu hodně, a doufám, že následující roky to bude ještě lepší.

Děkujeme městu Říčany za ochotu, spolupráci a vytvoření projektu jménem Žákovské zastupitelstvo. Na další projekty ŽZ se tento i příští rok můžete těšit.

David Vašek

Ráda bych poděkovala celému letošnímu týmu zastupitelů za skvělou práci, atmosféru, nápady, uskutečněné projekty a za další trofej ze závodu dračích lodí!

Jsem moc ráda, že jsem mohla poznat další úžasné mladé lidi. Děkuji vám za spolupráci a snad vám účast v tomto projektu přinesla i něco užitečného do života.

Hana Stinglová, koordinátorka ŽZ

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena