Občanská poradna pomáhá i obětem trestných činů

30. 4. 2023

Občanská poradna Cesty integrace poskytuje pomoc i obětem trestné činnosti, osobám ohroženým domácím násilím a dalším, které vymezuje zákon č. 45/2013, např. jako zvlášť zranitelné oběti. Těmi jsou děti, senioři či hendikepovaní. Pomoc poskytuje také osobám, které jednají v zájmu obětí trestných činů či domácího násilí a například podávají podněty či přímo trestní oznámení. K problematice kriminality se poradci dostávají i nepřímo, třeba když s klienty řeší jejich složité životní situace vyvolané domácím násilím mezi manžely či partnery, dluhovou problematiku, exekuce nebo oddlužení.

Občanská poradna v Říčanech je k dispozici 4x týdně. Má tým zkušených poradců: profesionálů na oběti trestných činů a domácího násilí, právničku a sociální pracovnice. V Říčanech nás najdete na adrese: Masarykovo nám. 6/17. Kontakt na objednání: obcanskaporadna@cestaintegrace.cz, tel: 312 315 284, 721 516 274.

Poradenství pro oběti a osoby ohrožené domácím násilím a trestnými činy je akreditováno Ministerstvem spravedlnosti ČR. Poradna je finančně podpořena Ministerstvem spravedlnosti a Středočeským krajem.

Vlastimil Zima, poradce Občanské poradny

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2023 Všechna práva vyhrazena