Občanská poradna v Říčanech pomáhá i obětem trestných činů

1. 3. 2024

Občanská poradna, provozovaná Cestou integrace poskytuje pomoc i obětem trestné činnosti, osobám ohroženým domácím násilím a dalším, které vymezuje zákon č. 45/2013 Sb., o obětech trestných činů a o změně některých zákonů, například jako zvlášť zranitelné oběti. Těmi jsou děti, senioři či handicapovaní. Pomoc poskytuje také osobám, které jednají v zájmu obětí trestných činů či domácího násilí a například podávají podněty či přímo trestní oznámení.

K problematice kriminality se poradci dostávají i nepřímo, třeba když s klienty řeší jejich složité životní situace vyvolané domácím násilím mezi manžely či partnery, dluhovou problematiku, exekuce nebo oddlužení.

Občanská poradna v Říčanech je k dispozici 4× týdně. Má tým zkušených poradců: profesionálů v oblasti obětí trestných činů a domácího násilí, právničku a sociální pracovnice. V Říčanech nás najdete na adrese Masarykovo nám. 6/17.

Kontakt pro objednání: obcanskaporadna@cestaintegrace.cz, tel: 312 315 284, 721 516 274.

Poradenství pro oběti a osoby ohrožené domácím násilím a trestnými činy je akreditováno Ministerstvem spravedlnosti ČR. Poradna je finančně podpořena Ministerstvem spravedlnosti ČR a Středočeským krajem.

 

Vlastimil Zima,
poradce Občanské poradny Cesty integrace

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena