Občanské sdružení Cesta integrace

29. 8. 2013

Pro zpříjemnění začátku školního roku čeká školáky výuka dopravní výchovy. A nejen to - program na září je již připraven.

 

Dopravní výchova

Pro zpříjemnění začátku školního roku Cesta integrace ve spolupráci s Besipem – Ministerstvem dopravy – opět organizuje výuku dopravní výchovy pro 4. třídy ZŠ. Co letošní čtvrťáky čeká? Výuka se skládá ze tří čtyřhodinových bloků – poprvé se uvidíme na podzim, dvakrát pak na jaře 2014. V rámci výchovy se naučíme, jak se správně chovat na silnici z pozice cyklisty – dopravní značky, křižovatky apod. – a nakonec vše procvičíme jízdou na dopravním hřišti.

Letošní jarní části výuky se zúčastnilo 15 škol z Říčan a regionu Říčanska, 25 tříd, 428 žáků, kteří se na dopravním hřišti vystřídali hned dvakrát. Z důvodů vysoké kapacity ZŠ a nepřízně počasí jsme zapojili z MŠ pouze MŠ Čtyřlístek.

 

 

 

Příměstský tábor

Cesta integrace poprvé uspořádala příměstský tábor, který byl realizován za finanční podpory města Říčany. Během jednoho týdne měly děti možnost vžít se do role mořeplavců obeplouvajících svět, setkat se s indiány a piráty, prozkoumat cizí země, zažít prázdniny tak, jak se má – kamarádi, výlety, koupání a zmrzlina. Věříme, že se všem 14 účastníkům tábor líbil a přispěl k příjemnému prožití prázdnin.

 

 

 

Bezpečně na kole

19. září 2013 se bude opět konat bezpečnostně preventivní akce „Bezpečně na kole“ pro žáky 3. tříd ZŠ. Cílem akce je vybavit žáky základními dovednostmi a znalostmi v dopravní oblasti – správným chováním na chodníku, přechodu pro chodce, silnici, poznávat základní dopravní značky, znát jednoduché křižovatky, povinnou výbavu kola apod. Akce je podpořena městem Říčany. Koná se při příležitosti Evropského týdne mobility.

 

Občanská poradna Říčany – od září opět standardní provozní doba:

Pondělí: 13.00–17.00 – všeobecné sociální a právní poradenství

Úterý: 13.00–17.00 – sociální a právní poradenství pro oběti trestných činů a domácího násilí

Středa: 9.00–12.00, 13.00–17.00 – všeobecné sociální a právní poradenství

 

Markéta Hubínková

 

 

Akce Klubu Cesta

7. září klub "venku" na sokolském hřišti

10. 9. turnaj ve fotbálku

19. 9. turnaj v šipkách

Více na webu a facebooku!

 

Ondřej Vavrečka

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena