Oprava

28. 9. 2018

 

V posledním čísle ŘK jsem k podpisu pod svým příspěvkem měl doplněno, že jsem kandidátem pro obecní volby. Tento dodatek byl bez mého vědomí přidán paní Lauerovou z MÚ Říčany. Požádal jsem telefonicky, aby byla zveřejněna oprava. O způsobu, jakým jsem byl informován, se nebudu zmiňovat, stejně jako o zdůvodnění. Bohužel mi nebylo vyhověno a na mail z 3. 9. jsem, jak to bývá v Říčanech zvykem i u jiných, neobdržel od paní Lauerové odpověď. Proto vše uvádím na pravou míru: svůj článek jsem podepsal pouze jménem a jeho doplnění o další informace bylo svévolnou iniciativou paní tiskové mluvčí.

Marek Hejduk, autor kandiduje v komunálních volbách ve městě Říčany

Pozn. red.: K článku pana Hejduka ještě doplňuji, že nedopatřením byl u článku uveden chybný titulek „Volební agitace?“, protože požadovaný titulek nebyl součástí přiloženého textu, ale byl pouze poslaný jako požadavek v mailu, čehož jsme si nevšimli. Správný titulek měl znít „Děláme to dobře“, za což se panu Hejdukovi dodatečně omlouváme.

                                                             Šárka Stoszková 

 

Vážený pane Hejduku,

je trochu škoda, že se nezmíníte o tom jak jste byl informován, tak se zmíním já. Poté co jste mne telefonicky kontaktoval a křivě obvinil z toho, že jsem Vám změnila nadpis článku, jste ani neuznal za vhodné se omluvit. Přitom jste dostal vysvětlující e-mail od paní Stoszkové, že na vinně byla z části její podřízená a z části Vy sám, neboť jste článek poslal v příloze bez nadpisu a jeho nadpis vepsal do průvodního emailu. Ten už si však grafička nestáhla spolu s přílohou. Já dostávám k připomínkám, již „nalité“ články nejsem součástí redakce, takže jsem o vašem nadpisu vůbec netušila. To, proč jsem nechala za všechna jména kandidátů dopsat dovětek, že se jedná o kandidáta do komunálních voleb jsem Vám vysvětlila již telefonicky. Další písemné sdělení jsem tedy nezasílala, to jste dostal ve věci nadpisu od redakce obratem. Jsem přesvědčená, že sdělení o kandidatuře je relevantní informace pro čtenáře. Mám pocit, že v poslední době po slušnosti volají právě ti co k ní mají nejvíce daleko. Až mi opět budete telefonovat, přesněji až na mne budete opět do telefonu řvát, urážet mne a křivě obviňovat, tak si na to vzpomeňte, prosím.

                                                           Kateřina Lauerová

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena