Orientační běh

29. 8. 2014

Po pěti letech jsme opět vyhráli Pražský pohár žactva! V Říčanech máme tak nejlepší dětský oddíl orientačního běhu v Praze a okolí. Byla to týmová práce, děkujeme všem dětem, trenérům i rodičům, kteří k vítězství přispěli.

OB Říčany, Kotlářka Praha, OK Kamenice

V soutěži jednotlivců se nejvíce dařilo Lauře DeHeij, Martině Pelantové (1. a 2.místo v D10), Hance Šrámkové (1.místo v D14) a Vašku Hudosovi (3.místo v H10). V závěrečných štafetách v krásném areálu bohnické léčebny jsme spíš sbírali zkušenosti, nicméně výborným výkonem si pro bronzové medaile doběhla smíšená štafeta Martina Pelantová – Vašek Hudos – Štěpán Choutka.

Před začátkem prázdnin nás (nejen Říčany, ale celou Českou republiku) reprezentovala Bára Vyhnálková na dorosteneckém mistrovství Evropy v Makedonii. A přivezla hned dvě medaile – zlatou ze závodu štafet a bramborovou ze závodu ve sprintu (kde ji od třetího místa dělily pouhé tři vteřiny). Bára namlsaná úspěchy v dorostencích si o prázdninách střihla několik vícedenních závodů v kategorii ženské elity… a i tam excelovala – vyhrála třídenní závody v Potštejně i pětietapové Grand prix Silesia ve Vidnavě.

Po prázdninách pokračuje orienťácká sezona – ty nejlepší čekají v září nejdůležitější mistrovské závody roku, nás všechny potom podzimní série středočeských žebříčků a tradiční cyklosoustředění. Vše o dění v oddíle OB Říčany na www.obricany.cz