Orientační běh

5. 5. 2014

Ačkoli by se letos dalo v lese běhat už od ledna, sezóna říčanských orientačních běžců začala jako každý rok koncem března tradičním jarním soustředěním. Letos jsme se vydali do lesů na sever od Plzně a řádně potrénovali před jarními závody. A výsledky se dostavily. Z prvního středočeského žebříčku u Roudnice jsme přivezli 2 třetí místa – zasloužily se o ně Ema Pračková v D10 a Hanka Šrámková v D14. Druhý závod na pražském Chodově byl zároveň středočeským přeborem ve sprintu – a říčanské bylo opět vidět. Naše holky v D10 obsadily celé stupně vítězů – krajskou přebornicí se stala Laura DeHeij před Emou Pračkovou a Martinou Pelantovou, v D14 zvítězila Maruška Vyhnálková, stříbrná v D18 byla Anička Stehlíková a pro bronzovou medaili v H10 si doběhl Vašek Hudos. Třetího závodu v Jevanech jsme se účastnili v rekordním počtu – celkem 52 závodníků OB Říčany (z celkem 850 závodníků). Zde excelovali hlavně Vojta Rožek (vítěz v H10), Laura DeHeij (2.místo v D10) a Bára Vyhnálková (2.místo v hlavní ženské kategorii D21). Malý říčanský přebor v mužích o prsa vyhrál David Michalička, pěkně zaběhli ale i Tomáš Pračka, Michal Pelant a Radek Mátl (našli všechny kontroly v časovém limitu). Velkou radost nám též udělala děvčata v oblastním přeboru štafet, který se konal začátkem dubna v Plzni – Maruška Vyhnálková s Hankou Šrámkovou a Magdalénou Škáchovou (Kamenice) zvítězily v kategorii D14 a říčanské trio Amálka Repiská, Anežka Rohlíčková a Františka Rohlíčková skončilo stříbrné v D18.

Oddíl orientačního běhu v Říčanech má dnes již 82 členů, z toho 58 dětí. V roce 2014 nás finančně nás podpořilo město Říčany. Vše o naší činnosti najdete na stránkách www.obricany.cz .

Autor: David Rožek