Otevřené mistrovství České republiky 2022

26. 11. 2022

Město Říčany se opět stalo hostitelem nejvyšší české soutěže Taekwon-Do. Otevřené mistrovství české republiky proběhlo 13. listopadu 2022 v kulturním a sportovním centru Na Fialce. Pořadatelem byla Škola Taekwon-Do Říčany ve spolupráci s Českou federací Taekwon-Do ITF. Soutěž zahájil prezident České federace Taekwon-Do ITF Vladimír Machota 7. Dan v 10,00. Letošního ročníku se zúčastnilo 180 sportovců z České republiky, Slovenska, Maďarska, Slovinska a Rakouska. Mistrovství probíhalo ve všech oficiálních disciplínách soutěžního Taekwon-Do a to ve sportovním zápasu, cvičení sestav, speciálních technikách, silovém přerážení, modelovém sparingu a ve cvičení sestav týmů. Tituly mistrů republiky pro rok 2022 v kategorii žáků vybojovali Viktor Vacek a Ondřej Hanuš ve sportovním zápasu. V kategorii juniorů se mistrem republiky stal Jan Kundračík ve cvičení sestav. V nejvyšší seniorské kategorii sestav 3. – 6. Dan titul a zlato pro naše město vybojoval Marek Jankovský 3. Dan, který ve finále porazil reprezentanta z Maďarska Petera Szasze 6. Dan. Tituly vicemistrů České republiky vybojovali v sestavách Viktor Vacek, Denis Varakhovba, Sára Meskařová . Ve sportovním zápasu juniorů si pro stříbro došel Jan Kundračík a v seniorkách Eliška Rega. Bronzové medaile získali v sestavách Marek Vacek, Barbora Karasová, Johana Kvasničková, Nika Varakhovba, Barbora Chlupová, Anna Varakhovba, Sebastián Vitásek, Matyáš Nedeliak, který vybojoval bronz i v kategorii sportovního zápasu. Akce proběhla za podpory města Říčany, Středočeského kraje a partnerů Školy Taekwon-Do Říčany pekařství Frydrych, Pivovarská restaurace Uhřiněves, autodoprava Jirásek, Motors Lenner, firma Braun sportovní poháry, Super 2001 s.r.o., hotel Pavilon, hotel Oáza a hotel Pratol.