Plovárna a restaurace Jureček slaví devadesátku

30. 6. 2024

Devadesát let, jeden dlouhý lidský život. O člověku, který slaví devadesáté narozeniny, se obvykle mluví jako o ctihodném kmetovi, přeje se mu hodně zdraví a klidu… A co když má stejné výročí restaurace s plovárnou? Je možné bez obav říct, že je v nejlepším věku a kondici a popřát ji mnoho dalších spokojených návštěvníků.

Právě takové narozeniny – devadesát let – slaví v tomto roce i říčanský Jureček, areál přírodního koupaliště s restaurací, jehož kořeny sahají do období první republiky.

Poprvé se jeho brány otevřely v roce 1934 a brzy jimi procházeli nejen obyvatelé Říčan, ale i další z blízkého a vzdálenějšího okolí, které uchvátila atmosféra kouzelného místa a vyhlášená kuchyně.

Své jméno nese podle svého třetího nájemce, pana Antonína Jurečka, který převzal koupaliště s restaurací v roce 1936. Brzy restaurace s plovárnou přilákala i slavné osobnosti. Ráda tu pobývala například herečka Jiřina Štěpničková. Nedaleko odtud pořídil rodině letní byt i herec Oldřich Nový a k němu i zdejší kabinku na převlékání. Ty ostatně návštěvníkům koupaliště slouží dodnes.

My jsme Jureček převzali v roce 2008, kdy jsme uzavřeli s městem Říčany nájemní smlouvu. Letos tedy začínáme sedmnáctou sezónu. Zrekonstruovali jsme kiosek, pláž a dostavěli jsme restauraci.

Renovací prošly i dřevěné kabinky na koupališti, které nejenže skvěle slouží návštěvníkům, ale jsou i otiskem prvorepublikové atmosféry. Je jich tu padesát a o jejich pronájem je velký zájem – některé se předávají z generace na generaci.

Areál přírodního koupaliště tak dnes nabízí kiosek s letní terasou, dětské hřiště s herní sestavou Mokřina a lanovkou Poletuchou. Na své si tu přijdou i ti, kdo si rádi zahrají plážový volejbal a stolní tenis.

Kvalita vody je pravidelně kontrolována odbornou laboratoří, výsledky rozborů jsou sledovány hygienickou stanicí a zveřejňovány na stránce www.koupacivody.cz.

Snažíme se, aby návštěvníci restaurace i plovárny našli přesně to, co hledají – pohodu, zábavu, příjemné posezení, zkrátka aby u nás zažívali chvíle, na které se nezapomíná. I proto se k nám chodí nejen jíst, pít a koupat se, ale pořádáme různé kulturní a společenské akce. Mimo jiné vánoční koupání, degustační večery, chystáme i koncerty.

Je nám pro nás velkým potěšením, když vidíme, že se k nám stálí hosté vracejí a noví k nám nacházejí cestu a že u nás tráví své významné i všední chvíle.

Děkujeme, že jste s námi a že je vám u nás dobře. Máme upřímnou radost, když vidíme tu vaši. Věřte, to je hybnou silou k naší další práci.

Dovolte nám proto na dálku připít k devadesátinám místu, které máme v srdci.

A budeme rádi, když si přiťuknete s námi a možná i přímo na Jurečku.

Jitka a Vladan Ježkovi

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena