Po volbách

2. 11. 2018

Názor - Pavel Musil

V srpnu jsem se díval na diskusní fórum a nalezl tam reakce na předvolební materiál Klidného města – „Skvělé zprávy“.  Dvojlist inspiroval některé spoluobčany k příspěvkům - mj. již proslulá popelnice p. Hejduka, doprava v Jizerské, VELMI zajímavá poznámka o tom, jak pan starosta komplikuje výchovu dětí (závěr textu p. Herdy tuším z 22/8).   Všiml jsem si však, že žádný z nich neobsahoval VĚCNOU oponenturu ke Skvělým zprávám - zjevně ani jedno ze zhruba 30 políček předmětného dokumentu nebylo zpochybnitelné.  Chtěl jsem v tomto smyslu již tehdy reagovat - leč nechtěl jsem být „proradničním trollem“ a obhajobou Skvělých zpráv vyvolat smršť emocí  (neboť dikce příspěvků bývá občas expresivní, že ano, vážení autoři…).  Píši tedy pár slov nyní.

Jsem rád, že vítězem voleb je Klidné město.  Za poslední dvě období se Říčany neuvěřitelně zatraktivnily a těší mě, že zřejmě bude nadále pracovat kolektiv, který na tom má zásluhu.  Voliči ve své většině nebrali v úvahu oponentní hlasy poukazující buď na problémy, které radnice vyřešit NEMŮŽE, nebo ventilující  INDIVIDUÁLNÍ strasti (ano, řada z nich jistě oprávněná a úlevu lze dotčeným jenom přát).  Avšak myšlenka, že jiná sestava např. „prosadí obchvat“ je čirou fantazií, a slib „snížení daně z nemovitostí“ (viz některá z „konkurenčních“ předvolebních hesel) je již zcela mimo.  Témata, kde skutečně radnice MÁ REZERVY a do jisté míry je řešit může (například sprejerské vandalství) přenechala místo floskulím o „kvalitních školách“ (ty stávající jsou snad špatné?) či o „městě pro mladé“  (pro staré nikoliv?).  Takže za mě  nad výsledkem voleb přímo jásot a poděkování KM.  Těším se na další čtyři roky.

Zvláštní odstavec jsem na závěr vyhradil pro p. Macinauera.  Starák apod. jsou již naštěstí passé, leč jeho opakované „psychoanalýzy“ a hodnocení charakterů lidí pracujících na radnici jsou bezcenné hejty. Jedy vypouštěné do veřejného prostoru.   Má zdvořilá prosba - ponechme příspěvkům pana M. svobodný rozlet v ohrádce diskusního fóra, na volno je však nepouštějme - a nechť radnice sama zváží, zda plýtvat energií na komunikaci se jmenovaným.

Pavel Musil

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena