Poděkování

1. 5. 2022

 

Na posledním Zastupitelstvu jsem upozornila na nevábně vypadající záhony v ulici Rýdlova a na Komenského náměstí. Panem Michalem Svobodou bylo slíbeno, že v nejbližších dnech dojde k úpravě záhonů. Dodržel slovo, záhony opět vypadají hezky a jsou vidět krásně barevné květy. Díky.

Úspora VO:

Přede dvěma měsíci jsem upozornila vedení města, že při prodlužování denního světla větve VO, které jsou ovládány časovými a ne soumrakovými spínači, svítí zbytečně jak ráno, tak večer. Došlo k úpravě nastavení času zapnutí a vypnutí. Ale tyto úpravy je nutné provádět alespoň jednou za 10 - 14 dnů, protože při rychlosti přibývání denního světla za měsíc o jednu hodinu ráno i večer se spotřeba zbytečně zvyšuje. Když si vezmu, že VO v Říčanech má celkem kolem 2 500 lamp (možná již více) a zhruba polovina je ovládána časovými spínači, tak při brzkém rozsvícení a pozdním zhasnutí jen o jednu hodinu denně se jedná o dost zbytečně spotřebovanou energii a tím zbytečně utracených peněz. ELTODO jako správce a hlavně Město jako majitel VO, by si měli toto pohlídat a nastavení spínačů přizpůsobovat prodlužování denního světla.

Překvapte Říčany:

Obrátili se na mě lidé, kteří si všimli, že se koncem března vypouští Jureček a ptali se mě proč. Jedná se o projekt Překvapte Říčany – víceúčelové molo nejen pro otužilce. Vím, že nebyl porušen žádný zákon při vypouštění. Zdravý selský rozum by si ale řekl, že když nebyl v zimě žádný sníh, jaro je skoro bez deště, je potřeba šetřit každou kapkou vody a molo pro otužilce by se tedy mohlo dělat až na podzim.
Ještě jednou Překvapte Říčany - Rozšíření a doplnění chybějící části chodníku na frekventovaném místě v ulici Rooseveltova. Rooseveltova komunikace je spojnicí od dálnice do středu města, kde jezdí osobní i nákladní auta a autobusy. V tomto úseku je komunikace velice úzká (povolí to DI PČR?). Možnosti pro pěší dostat se z náměstí pod hrad jsou dvě. Buď ulicí Lázeňskou do Podskalí a dále pod hrad. Nebo spojkou U Hradu a dostanu se na přechod v ulici Kolovratská. Při dopravním vytížení Rooseveltovy silnice, jsou tyto dvě alternativy rozhodně bezpečnější a klidnější.

Karla Egidová, zastupitelka (ODS)

 

Reakce:

Veřejné osvětlení v Říčanech je od loňského roku z 90 % na soumraková čidla. Na časový spínač máme pouze několik zapínáků, u kterých je správce opakovaně pověřen kontinuální úpravou časů právě v souladu s prodlužováním dní a krácením nocí.

Vysvětlení k molu na Jurečku – víceúčelové molo, které vzniklo na základě vítězného návrhu otužilců, NEBUDE sloužit pouze otužilcům. Právě naopak, myslím, že molo na rybníce bude výrazně častěji využíváno v letní sezóně. A to je důvod, proč město zajistilo realizaci okamžitě po povolení dané stavby stavebním úřadem, tj. na začátku dubna. Voda již do rybníka zase natekla a nemusíme mít tudíž obavy o letní koupání.  

David Michalička  

 

 

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2022 Všechna práva vyhrazena