Pozemky pod Mlejňákem budou patřit městu

30. 6. 2024

Dlouhodobý cíl získání pozemku pod Mlýnským rybníkem, v místech, kde nyní za plechovou ohradou sídlí silničáři, kteří spravují krajské silnice, se blíží ke svému zdárnému konci. Budu si tak moc odškrtnout další bod, který jsem sliboval zajistit během svého působení v Zastupitelstvu Středočeského kraje. Díky zástupcům našeho kraje i města tak zřejmě v červnu dojde k završení tohoto procesu.

Celý příběh se po mnoha letech neúspěšných jednání s krajem začal výrazně posouvat po volbách před necelými čtyřmi roky. Společně s městem jsem inicioval jednání s kolegy z ODS, tedy tehdejším náměstkem hejtmanky pro dopravu M. Kupkou a radním pro oblast investic a majetku L. Lesákem. V jednáních pak následně pokračovali i nový radní pro dopravu K. Bendl a náměstek pro zdravotnictví P. Pavlík. Dnes stojíme před posledními kroky, na jejichž konci by měl být pozemek ve vlastnictví města směněný za pozemky pod silnicemi II. a III. třídy.

Směnu pozemků již schválilo červnové zasedání Zastupitelstva Říčan a poslední krok by tak měl nastat na jednání Zastupitelstva Středočeského kraje koncem června. Mezitím však materiál v květnu úspěšně prošel jak Výborem pro majetek, tak Radou Středočeského kraje.

Dá se tedy říct, že základy jsou nyní položeny, a pevně věřím, že v dohledné době bude vybudováno nejen nové sídlo silničářů i záchranky, ale i park pod Mlejňákem ke kterému se mj. město při směně pozemků zavázalo.

Kraj má záměr přemístit silničáře do areálu za Kolovratskou ulicí, kde by mělo vzniknout jak nové sídlo Krajské správy a údržby silnic, tak i Zdravotní záchranné služby Středoč. kraje. Ta dnes sídlí v pronájmu na Komenského náměstí a do připravovaného areálu v Kolovratské by se měla přemístit společně se silničáři. To bylo původně v plánu zrealizovat do tohoto roku, ale nutná změna územního plánu a další kroky, které bylo nutno učinit, tyto záměry bohužel posunuly. Věřím však, že nyní se již rozeběhnou a areál se brzy začne budovat.

Závěrem bych rád poděkoval nejen představitelům kraje i města, ale i úředníkům, kteří museli udělat tu mravenčí práci, aby veškeré podklady byly v pořádku a mohly být schváleny.

Přeji všem čtenářům Kurýru krásné léto plné odpočinku a krásných zážitků!

Miloslav Šmolík
krajský a říčanský zastupitel

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena