Přijďte si užít Shore Leave (Opušťák)

29. 3. 2024

Do 20. dubna můžete navštívit výstavu mladé, talentované, a hlavně nezávislé a provokující malířky Daniely de Luna. Umělkyně vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Vladimíra Skrepla, který ji již při studiu podpořil v nezávislé tvorbě, která hýří barvami a představuje divákům divokou a intenzivně expresní figuraci, která provokuje v duchu hesel punk žije, ať žije punk…

Nové intenzivně expresní obrazy, hýří nejen barvami, ale návštěvníkům výstavy Shore Leave v Městské Galerii Říčany umožňují vstoupit do myšlenek autorky. Během prohlídky mohou část po části jako slupku odkrývat tento ukrytý osobní příběh a dostat se až k základnímu a nosnému jádru obrazů. Každý obraz má svůj námět a záleží na divákově představivosti a touze vše odhalit. Obrazy v galerii působí jako proud kontrolované energie, sjednocující malbu i aplikace z drobných předmětů do jednoho celku, který je přes veškerou syrovost až překvapivě harmonický a divácky velmi líbivý. Právě asamblážované prvky obrazy Daniely de Luna často pointují a napovídají, jakým způsobem je číst.

Ve středu 10. dubna od 18 hodin oslavíme příchod jara v Městské Galerii Říčany komentovanou prohlídkou s autorkou Danielou de Lunou, která nás provede svou výstavou Shore Leave.

V rámci komentované prohlídky nám umělkyně společně s kurátorkou Lenkou Babíčkovou objasní jak název výstavy, tak proces vzniku nejen výstavy, ale i jednotlivých obrazů, i to, proč místo punku byla na vernisáži instalace připomínající příjemnou kavárničku někde na předměstí. Dozvíme se nejen zajímavosti týkající se aktuální výstavy, ale i ze života a tvorby této nadané, provokující malířky.

Všem, kterým se zastesklo po syrové, nezávislé punkové hudbě, zahraje kapela Spermbankers.

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena