Přijímačky v Nerudovce

4. 5. 2024

Přijímací řízení na střední školy je v plném proudu a pro uchazeče o studium na odborných učilištích nastává období napjatého čekání na výsledky. V minulém i v letošním školním roce byla digitalizace a zjednodušení procesu přijímacího řízení velkým tématem. Nové podmínky přijímacího řízení se týkaly i našich žáků. Všichni jsme s napětím očekávali, jak vše dopadne. My jako učitelé jsme se zúčastnili několika přednášek a webinářů, abychom mohli co nejpřesněji předat informace rodičům a seznámit je s novým způsobem podávání přihlášek. Pro rodiče to bylo velmi náročné období nejenom vzhledem k novému přijímacímu řízení, ale zejména vzhledem k výběru škol, který je pro naše žáky značně omezen. Ve škole mají děti možnost seznámit se s různými obory. To se děje především během praktických činností, kdy si vyzkoušejí práci se dřevem, kovem a dalšími materiály. V kuchyni se naučí připravovat jednoduché pokrmy a získají základy šití, vyšívání a pletení. Během školního roku mají také příležitost vidět a zažít některé profese na vlastní kůži. Například se dozvědí, jak náročná je práce kuchaře a jeho pomocníků ve školní kuchyni. Díky Spolku Nerudovka, který působí při naší škole, jsme mohli zorganizovat návštěvu automobilového závodu Škoda v Mladé Boleslavi. Děti zde měly možnost seznámit se s profesemi spojenými s automobilovým průmyslem a poznat, co obnáší práce na pásovém výrobním pásu.

První část přijímacího řízení máme zdárně za sebou. Někteří žáci absolvovali i přijímací řízení, které zahrnovalo písemné a ústní testy i praktické zkoušky. Teď netrpělivě čekáme do 15. května, kdy budou zveřejněny výsledky.

Přejeme všem uchazečům hodně štěstí a úspěchů na jejich vzdělávací cestě.

Vaše Nerudovka

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena