Radujme se z úspěchů

26. 11. 2023

Vážení spoluobčané,

blížící se konec roku je vždy příležitostí ohlédnout se za tím, co bylo, a také plánovat, co bude. Máme za sebou rok plný výzev, ale také úspěchů. Pokud při pohledu na poněkud bláznivý svět zaměříme svůj pohled na Říčany, najdeme mnoho dobrých zpráv. Hlavně říčanský sport letos slavil úspěchy na mnoha frontách a všem ještě jednou patří velká gratulace.

I když v Říčanech za poslední rok není vidět nějaký zásadní projekt města, je určitě třeba poděkovat všem úřednicím a úředníkům, kteří administrují opravy infrastruktury, stavbu nové, zajišťují každodenní chod města, starají se o chod škol, školek, Muzea Ŕíčany a dalších organizací města. Bez Vás by to nešlo.

Úspěchem je Středočeským krajem postavená sportovní hala u gymnázia. Jsem rád, že už dobře slouží našim sportovcům.

Příští rok započne dlouho odkládaná stavba školy na Komenského náměstí. Čeká nás také zahájení rekonstrukce Černokostelecké, kterou provede ŘSD. Tak si přejme, ať obě stavby co nejméně ovlivní chod města, život nás všech v Říčanech a ať jsou dokončené včas a za rozumnou cenu.

Pojďme si ale hlavně společně a všichni navzájem přát, ať si užíváme, co je nám drahé, co nám dělá radost. Nenechme se otrávit zprávami v médiích, které často lakují na černo už tak dostatečně šedivé události. Radujme se z úspěchů.

Město je jako rozsáhlá rodina, ať už se jedná o obyvatele, podnikatele, nebo veřejné služby. Věřím, že společně vytváříme prostředí, kam se rádi vracejí nejen naši obyvatelé, ale i ti, kteří nás navštěvují. Ať tyto svátky přinesou radostné chvíle a nový elán do našeho společného úsilí.

Přeji Vám krásné svátky strávené s blízkými, úspěšný a radostný rok 2024.

Jiří Kozák, zastupitel Spolu–ODS

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena