Reakce na příspěvek „Výročí 75 let od konce druhé světové války“

1. 6. 2020

Názor: V. Vytiska

 

Milí spoluobčané,

nemůže mě nechat chladným výzva bývalého krajského zastupitele KSČM soudruha Pavla Posoldy v minulém čísle Kurýru, jenž vyzývá k hlasitému uctění památky obětem 2. světové války tím, že nedopustíme přepisování historie. Kdyby pan Posolda před touto hlasitou výzvou svůj příspěvek ukončil, udělal by lépe, neboť by nebylo téměř co komentovat (i když hloupou záměnu rudoarmějců za národ si mohl odpustit).

Je výsměchem všem obětem 2. světové války, když o přepisování historie hovoří bývalý člen strany navazující na stranu možná největších falzifikátorů moderních českých dějin. Pan Posolda nechce, aby se největší zvěrstva fašismu (lépe řečeno národního socialismu) opakovaly, ale všichni víme, že fašistické praktiky nebyly a dosud nejsou cizí ani komunistům.

Může se zdát, že jsem se od pointy příspěvku pana Posoldy vzdálil, leč není tomu tak. Považuji za důležité, abychom všechny oběti 2. světové války uctili opravdově, bez ideologických nátěrů a vnímali historii objektivně. Už dost bylo výzev, kde nám kdokoliv říká, co si máme myslet.

 Vojtěch Vytiska

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena