Reakce na reakci

2. 2. 2018

Názor - Macinauer; Reakce - Tomáš Mařík, tajemník města

Svou reakcí na mé pojednání pod názvem ,,My v Říčanech jsme grandi“ jste, pane Maříku, ve mně vzbudil podezření, že mluvíte mimo mísu. Tak říkajíc, já o voze, vy o koze. Používáte taktiku jako pan starosta. Zamluvit hlavní téma vším možným, aby se na to hlavní zapomnělo. Snažte se mne prosím sledovat. Pan starosta mně řekl, když jsem se pozastavil nad tím, že náš tajemník má přidělené auto, že jinde má tajemník i řidiče. Protože našemu starostovi nelze věřit skoro nic, tak jsem si zjišťoval, jak je to jinde. A zjistil jsem, že ani v jednom z osmi  mnou oslovených srovnatelných měst nemá tajemník tzv. manažerské auto, natož řidiče. Pouze v polovině oslovených měst má auto starosta, v druhé polovině ani ten ne. Z toho přirozeně odvozuji, že jsme grandi (také se to dá nazvat plýtváním veřejnými prostředky).

Ani tím, že jsem dvěma osloveným tajemníkům svěřil, že náš tajemník má k dispozici auto i na cesty do a ze zaměstnání jsem nelhal. Nebo to snad není pravda?

Hloupé poznámky o tom, jestli mám v hlavě „papaláše“ (nebyl to můj výraz) a na jaký režim asi vzpomínám, si nechte pro sebe. To i vaše občasné jedovaté sliny, které pak ani na výzvu, po které se z vás stane mrtvý brouk, nedokážete doložit, nesvědčí zrovna o rovném charakteru.

Vaše zmínka o tříkolovém výběrovém řízení, na jehož základě si vás pan starosta přivedl jako tajemníka, je skoro úsměvná. Možná že i vy máte povědomost o tom, že probíhají výběrová řízení, i když už je předem vybráno. Vaše údajná dlouholetá manažerská praxe vás také příliš výrazně nepoznamenala v kladném slova smyslu.

O tom přepínači na palubní desce, rozlišujícím soukromé a služební jízdy a obsluhovaném právě tím „manažerem“, jste snad raději neměl ani psát.

Ale to nejlepší na konec. Vy jste svým manažerským vozem v říjnu 2017 ujel 102 km služebně a 1407 km soukromě. Za ten soukromý km jste zaplatil městu cca 2,40 Kč. Ale město ten váš v říjnu služební km stál okolo 60,- Kč. Možná, že to byl extremní měsíc, pak lze ale směle tvrdit, že při zprůměrování lepších parametrů to vychází v nejlepším případě na cca 22,- Kč/km.

Obdobně to bude u auta pana starosty, neuvolněné místostarostky (proč ta má manažerské auto?) a radního Michaličky (o kterém mně již několikrát lidé donesli, že má v autě trvale dětskou sedačku a často střešní nosič na kola). Tak kdo se, pane Tomáši Maříku, netrefil? Ta vaše radniční mafie si z toho udělala docela dobrý džob, ale na náš účet.

Václav Macinauer

 

 

Vážení čtenáři,

předem vás upozorňuji, že tuto odpověď na příspěvek pana Macinauera formuluji podle obvyklého postupu tohoto pravidelného přispěvovatele Kurýra a „říčanského glosátora“:

Pane Macinauere, ve mně jste nevzbudil podezření, že mluvíte mimo mísu (používám vaši terminologii), mne o tom svými příspěvky neustále utvrzujete. Nejen, že jste „mimo mísu“, ale záměrně informace zamlčujete, zkreslujete a překrucujete. Hlavní téma vašeho příspěvku v minulém čísle Kurýru jste přeci jasně formuloval v otázce: „Kdo zaplatí Říčanům těch cca 400 tisíc Kč, které za uplynulá léta náš tajemník projezdil jenom na cestách z domova a zpět, nepočítaje v to, kolik toho jistě ještě soukromě najezdil jaksi vedle?“ Proto jsem ostatním čtenářům také odpovídal. A když jste zjistil, že si vše platím a Říčany využívají pro služební auta progresívní CarControl, tak jste to asi schválně zapomněl, že? Zapomněl jste to ve chvíli, kdy jsem upozornil na to, že svým chováním zbytečně poškozujete nejen sebe, ale i město Říčany a všechny říčanské spoluobčany. A to, že na vysvětlení o výběrových řízeních reagujete tím, že „v řízeních je předem vybráno“, opět jenom vypovídá o vašem charakteru. Tak byste to asi dělal vy, kdybyste byl ve vedoucí pozici a mohl. U vás platí „podle sebe soudím tebe“, proto všichni ve vašem okolí lžou, podvádějí, kradou a jsou negativní, asi jako vy. Nechápete, že někdo může věci dělat správně. Naštěstí jste v Říčanech většinou výjimka. A to vaše nejlepší na konec… Náklady jízdného se měsíčně stanoví podle počtu ujetých km, průměrné spotřeby dle TP a ceny na základě čerpání za 1 l paliva v daném období. Vím, že je to pro vás trochu složité, ale když jezdíte šetrně, tak jsou přímé náklady na 1 km mezi 2 až 3 Kč. Prostě to tak je a stejný výpočet pro náklady na 1 km pak platí samozřejmě i pro jízdy služební. Takže zase vedle.

Tomáš Mařík,

tajemník města

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena