Reakce na reakci

28. 9. 2018

Reakce na reakci

V posledním čísle vyšla má kritika starosty Kořena a jeho nejbližších spolupracovníků. Na to reagoval  radní Polánský a tajemník Mařík.

Nejprve k p. Polánskému: Vláďo, co je v mém příspěvku nepravda? Nebo snad Kořen nemá Passat za milion a Špačková, Michalička a Mařík manažerská auta i k soukromým jízdám? Oslovil jsem 8 srovnatelných měst. Nikde to nemají, ve čtyřech z nich nemá auto ani starosta, natož k soukromým jízdám. Není pravda, že část radních a zastupitelů KM odmítla být nadále solidární se starostovými praktikami  a KM opustila?

Píšeš, že napadám čestné lidi bez důkazů. Otázkou je, co kdo rozumí pod slovem čestný. Já pod tímto přívlastkem  nevidím člověka, který často mluví nepravdy, je intrikář, manipulátor, klientelista, populista apod. Neměj mě, prosím, za tak hloupého, že napíši něco, co neumím dokázat. Za čestné nepovažuji ani lidi, kteří takového člověka bezvýhradně podporují.

Co jsem já udělal pro Říčany? Patřil jsem mezi to množství lidí, kteří zde v Říčanech dělali tu revoluci. Ale revoluce požrala své děti a ti všichni jsou dnes ze hry venku. To jste ale ty, ani Kořen ještě nebyli v Říčanech, takže to nemůžeš vědět. A teď jste tady vy, hrdinové, kteří vytrubují do světa úspěchy a o pozadí věcí taktně mlčí.

Pan Mařík: Uvedl, že pravda je taková, že ze šesti členů redakční rady je přímo starostovi podřízen pouze  on a tisková mluvčí. Takže prý lžu. Jak je jeho zvykem, opomněl „maličkost“. Vyjmenovat zbývající členy RR a pozice, na kterých sedí. Ukázalo  by se, že tito lidé jsou na starostovi závislí, ten je totiž   může šmahem odpískat. Nemá to úplně stejný dopad, jako přímá podřízenost, pane Maříku? Tomu, pane Maříku, říkáte uvádět lži na pravou míru? Ti zbývající ovšem dělají Lauerové a Maříkovi pouze křoví. Kdo tady tedy lže, pane Maříku?

Václav Macinauer

 

Dobrý den, dostal jsem informaci, že redakční rada rozhodovala, zda tento příspěvek zařadí či ne. Hodnotila také, zda je příspěvek na hranici slušnosti, pravdivosti, zda nevstupuje neoprávněně do mých osobnostních práv. Osobně si myslím, že každý má právo kritizovat osoby ve veřejných funkcích včetně starosty. A nemám lidem ani za zlé, že kritizují ze své úrovně znalostí, nebo že se snaží příspěvku dodat tendenční energii. Věcně. Automobil WW Passat pořídilo město ze svého rozpočtu a z dotace. Náklady nebyly milion korun, ale po odečtení dotace kolem 700 tisíc korun. Za vozidlo, které mi úřad propůjčuje, platím opotřebení vozu i najeté kilometry na soukromých cestách. Tento způsob propůjčení vozidla je v Říčanech zaveden už od předchozí starostky a jsou města, pane Macinauere, kde má starosta i svého řidiče, což jsem striktně odmítl. Žádný skandál se myslím neděje, celá věc prošla hlasováním i veřejnou kontrolou. To, že čtyři zastupitelé odešli do celostátní politické strany, mohlo mít pane Macianuere vícero vysvětlení. Příležitost kandidovat do Sněmovny či Senátu, motivací mohla být názorová či hodnotová odlišnost nebo mohli tito lidé těžko nést, že byli občas přehlasováni a zvítězil jiný názor než jejich. Vaše domněnky a pocity lze vyvrátit těžko. Nebudu z Vašich nepřesností dovozovat nic dalšího.  Jen bych Vás chtěl taktně upozornit, že proti Staráku (tedy Vašemu hlavnímu tématu) vystupovali jiní radní, než se domníváte a píšete. S nenávistí pravdu najdete jen stěží.

                                        Vladimír Kořen, starosta města

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena