Říčanské slavnosti s vůní jablek – přineste jablečnou dobrotu a vyhrajte soutěž!

30. 8. 2019

Rok se sešel s rokem a jsou tu nové Říčanské slavnosti. Neubráním se a stále ještě vzpomínám na ty loňské. To byla sláva, příjezd pana prezidenta Masaryka do Říčan parním vlakem! Bylo to skvělé, všichni jsme se báječně bavili. 

Letos se můžete těšit na trochu jiné slavnosti. Největším hitem bude asi vystoupení vynikající kapely ČECHOMOR v závěru nedělního odpoledne. Ale i skupina JABLKOŇ A JEFFERSON slibují příjemný hudební zážitek.

Chceme vás, diváky a hosty, opět jako loni, ale zase trochu jinak, do oslav zapojit. Slavnosti mají totiž podtitul „ …s vůní jablek…“, takže se vaše účast přímo nabízí – budete vařit, péct a soutěžit. Myslíme, že je to výzva.

Upečte, uvařte nebo jinak vyrobte cokoliv moc dobrého – hlavní ingrediencí musí být jablko. Přineste na náměstí mezi 13. – 15. hodinou naší porotě dostatečně velký vzorek (pro pět porotců) na papírovém nebo alobalovém (podepsaném) tácku a nezapomeňte ke svému jménu a kontaktním údajům připojit recept - pokud tedy chcete.  V průběhu odpoledne vaše kulinářské výtvory ohodnotíme a na pódiu skvělý moderátor Jirka Holoubek vyhlásí vítěze, který se může těšit na zajímavou věcnou odměnu.

A protože se bude vše točit okolo jablek, pozvali jsme mnoho farmářských stánků se stylovým sortimentem, bohaté občerstvení a pro děti plánujeme zábavné hry a kvízy. V geoparku a na hradní zahradě připravuje Muzeum Říčany tématický program s aktivitami pro děti. Zájemcům poradí s pěstováním ovocných stromů Zdeněk Buzek – zkušený ovocnář. Představí i malou výstavku odrůd a pomůže s určením druhu přinesených plodů.

A jaké by to byly slavnosti bez pořádné show? Letos si společně zabubnujeme a slibujeme úžasný zážitek. Tak trochu tuším, že si začínáte prohlížet své oblíbené jablečné recepty
a přemýšlíte, čím porotu zaujmout. Moc se těším na společné setkání na náměstí. Tak nezapomeňte a přijďte se pobavit už v neděli 8. září 2019.

Hana Špačková,

místostarostka

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena