Říčany mezi velmistry v Rakousku

25. 8. 2023

Zcela mimořádný turnaj se hrál v Rakouském městě Linz. Hrací sálem bylo obchodní centrum Plus City. Na turnaji se sešlo 330 hráčů z 31 zemí světa. Turnaj byl neuvěřitelně silně obsazen – celkem 43 velmistrů. Nechyběla ani mistrně světa Marija Muzyčuková, na kterou narazil Stanislav Stárek. Výborně zahrál Jáchym Šmolík, který vyhrál kategorii do 18 let a celkově skončil na 57. místě. S. Stárek byl 83. a Martin Le 86. T. Pressler skončil na 131. místě, D. Hampl na 158.

Říčanské ženy třetí na M ČR

Ve čtvrtek 13. července odstartoval již tradiční festival šachu a her – pardubický 34. Czech Open. Největší festival v Evropě. Možná jste zaznamenali v ČT 1. Zahájen byl mezinárodním mistrovstvím ČR čtyřčlenných týmů. Letošní ročník přilákal rekordních 132 družstev z více než šesti zemí světa. Nechyběla ani tři naše družstva, z toho jedno ženské, které obsadilo 3. místo mezi ženskými družstvy a celkově skončilo na 113 místě. Družstvo A skončilo na M ČR na 20. místě, nejlepší výsledek zaznamenal J. Šmolík na první šachovnici.

Dvě zlaté z krajského přeboru

I v letošním roce se ve Mšeném konal ve dnech 24.–25. června Krajský přebor mládeže do 16 let. Do finále KP postoupilo nejlepších 130 hráčů z 28 klubů Středočeského kraje. Bojovalo se i o postupy v kategorii chlapců na M Čech. V kategorii do 16 let obhájil Tobias Pressler 1. místo. Druhou zlatou jsme získali v kategorii do 12 let, kde zvítězil Michail Artamonov. V D14 získala Libuše Kopecká stříbrnou medaili. Na M Čech ještě postoupili: v kategorii H14 Milan Němec (4. místo). V H12 Vít Sehnoutka (6. místo) a v H10 Erik Soukup (5. místo) a Petr Hroník (7. místo). Připojí se tak k již přímo postupujícím: H16: A. Mrázek; H14: D. Martirosyan a H12: E. Kolář, T. Gernert.

Skvělá reprezentace města

Ukončená sezona 2022/2023 znamenala pro klub neuvěřitelně dobré výsledky, které jsme prezentovali v minulých číslech. Jedná se o výsledky mládeže. Mládež se ovšem prosazuje i mezi dospělými a máme nejmladší družstvo v druhé nejvyšší soutěži, v první lize. Podobně je tomu v družstvech B a C, která byla vždy nejmladší v soutěži. Celkem se do soutěží dospělých šachového svazu ČR zapojilo v sezoně 2022/23, věřím, že pro mnohé z vás až neuvěřitelný počet, 1114 družstev.

Mládež

Mistrovský titul v Extralize mládeže hovoří za vše. Do dlouhodobých soutěží mládeže jsme zapojili celkem sedm družstev. Družstvo do 15 let se stalo také mistry ČR.

Družstvo do 12 let mělo své M ČR ve dnech 16.–18. června v Harrachově. Celkové 10. místo jen potvrzuje naši pozici v ČR. Družstvo hrálo ve složení: Mikhail Artamonov, Edvard Kolář, Trejbal, Tomáš Gernert, Vít Sehnoutka, Anna Kratochvílová. Nejlepším hráčem byl E. Kolář.

Dospělí

Družstvo A skončilo na 3. místě v první lize. Družstvu B se nepodařilo v první lize udržet. Nicméně naše družstvo C zvítězilo v Krajském přeboru, a tak v příští sezoně budeme mít nečekaně dvě družstva ve druhé lize. Do všech úrovní soutěží jsme celkem nasadili devět družstev, takže si u nás zahrají opravdu všichni bez rozdílu výkonnosti.

 

Jaroslav Říha

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2023 Všechna práva vyhrazena