Rugby Club Mountfield Říčany

29. 11. 2019

MUŽI

Ragbisté Říčan vybojovali ligový bronz

Vynikajícího úspěchu dosáhl mladý tým Mountfieldu v 1. ragbyové lize mužů. V souboji o bronzové medaile porazili říčanští ragbisté na svém hřišti vysočanskou Pragu 26:14. Lépe do utkání vstoupili domácí, ale na položenou pětku Kryštofa Kobiána odpověděli Pragováci dvojím položením a po úpravách skóre ze stran kopáčů obou týmů se šlo do šaten za stavu 8:14.

Druhá půle přinesla tuhý boj, Mountfield se sice dostal na dostřel přesným trestným kopem a dále se snažil proniknout obranou Pragy, ale vlastními chybami se připravoval o nadějné pozice. S přibývajícím časem se začala do řad říčanských ragbistů vkrádat nervozita, deset minut před koncem ale prolomil stavidla domácí euforie devatenáctiletý Jihoafričan Tristan Horak. Unavení hosté se již nezmohli na odpor a inkasovali ještě jednu pětku, jejímž autorem byl Jan Kučera. Poslední změny skóre patřily domácím kopáčům, kteří zkompletovali stav utkání na 26:14.

Bronzové medaile si tak na krk pověsili ragbisté Říčan a o jedno místo zlepšili své loňské umístění.

ŽENY

Ragbistky stříbrné

Říčanské hráčky se v dresu společenství Spatria (hráčky klubů Sparta, Říčany a Slavia) staly vicemistryněmi republiky v patnáctkové variantě ragby. Ženské ragby v České republice stále holduje především olympijské variantě ragby v sedmi hráčkách, ale patnáctky nabývají na větší a větší popularitě. Ve finále se střetla Spatria s Tatau (hráčky klubů Tatra Smíchov a Donau Wien). Poločas přinesl vyrovnaný boj i skóre 10:10. Ve druhé půli měly šance oba týmy, ale skórovat se podařilo až v závěrečné minutě děvčatům z Tatau. Říčanská Martina Nejezchlebová k zápasu sdělila: „Herně bylo finále vyrovnané, v závěru měla Tatau více sil a dravosti, a tak zaslouženě zvítězila.”

MLÁDEŽ

Trofej pro vítěze mezinárodního turnaje v Říčanech zůstala doma

Turnaj starších žáků v rámci festivalu PYRF (Prague Youth Rugby Festival) se tradičně konal v Říčanech. Dva zahraniční kluby, italská Perugia a lotyšská Livonia, doplnily týmy z Čech a Moravy na celkových deset účastníků. Hrálo se vynikající ragby a k potěše početného obecenstva se nejvíce dařilo domácím říčanským nadějím.

Mountfield ve skupině nejprve porazil Perugii 10:0, posléze Spartu 25:0 a Bystrc 25:5 a suverénně postoupil do semifinále. S Tatrou se hrál krásný zápas, ve kterém naši mladí ragbisté položili o dvě pětky více a vyhráli 15:5. Finále s rovněž neporaženou Slavií bylo pravým vrcholem turnaje. Oba týmy se vydaly ze všech sil a předvedly, že si plně zaslouží závěrečný potlesk. Ten největší patřil Říčaňákům – Mountfield vs. Slavia 20:10 ve finále turnaje PYRF.

Mezinárodní turnaje takové kvality se v Říčanech mohou konat také díky finanční podpoře našeho města. Děkujeme.

DĚTI

Ragbyový festival PYRF v kategoriích dětí

Pražského ragbyového festivalu PYRF se zúčastnili i říčanští ragbisté a ragbistky v kategoriích do osmi, deseti a dvanácti let. Vedli si velmi dobře. V nejmenší kategorii U8 získal říčanský potěr stříbro, když o celkovém vítězství brněnské Bystrce rozhodl při bodové shodě vyšší počet položených pětek. I v kategorii U10 skončily Říčany stříbrné, lepší byla pouze domácí Tatra Smíchov. Hráčky a hráči do dvanácti let vybojovali páté místo a gratulovali vítězným Petrovicím.