Rugby Club Mountfield Říčany

26. 10. 2021

MUŽI

Říčany stále nepoznaly v extralize porážku

Po čtyřech odehraných kolech extraligy má říčanský Mountfield na kontě čtyři vítězství. Po demolici Slavie, o které jsme psali v minulém čísle, změřili říčanští ragbisté síly s finalisty posledního ročníku soutěže, Spartou a Tatrou, a oba duely přinesly dramatickou podívanou s vítězným koncem.

Na Spartě prohrávali modrobílí o poločase 12:13, jenže po pauze zaúřadoval dvakrát z trestného kopu Tristan Horak a jedenáct minut před koncem Jan Kučera položením zvýšil na 23:13 pro Říčany. Jenže o pět minut později Sparta, hrající po vyloučení Horaka v početní výhodě, odpověděla pětkou s následným prokopem a snížila na rozdíl tří bodů. Sparťané poté vyvinuli velký tlak, ale skóre zápasu už se nezměnilo a Mountfield připsal cennou výhru.