Rugby Club Mountfield Říčany

28. 8. 2022

www.rugbyricany.cz www.twitter.com/rugbyricany www.facebook.com/rcricany

Rugby Club Mountfield Říčany, založeno 1944

 

 MUŽI


Podzimní pohár

Po vítězství v extralize ragby zabojují ragbisté Mountfieldu o další trofej, podzimní Pohár XV 2022. Klub do soutěže nasazuje hned dva týmy. Mistrovské „áčko“ bude jedním z hlavních favoritů na zisk trofeje, mladíci v „béčku” mohou získat v soutěži cenné zkušenosti. Pohár začíná tříkolovou základní částí, v níže se Mountfield dvakrát představí doma, 27. srpna proti Spartě a 24. září proti Tatře. 10. září hrají říčanští utkání na hřišti Pragy. Po základní části následuje play-off, které vyvrcholí v sobotu 19. listopadu.

 

ŽENY


Ragbistky České republiky byly blízko historickému postupu na Mistrovství světa

Po vynikajících výkonech na Mistrovství Evropy, kde Češky v elitní evropské divizi získaly sedmé místo, nadchly ragbistky se lvíčkem na prsou i v kvalifikaci na světový šampionát.

Češky, včetně říčanských ragbistek Věry Gärtnerové a Lucie a Veroniky Oupicových, zvítězily v základní skupině turnaje konaného v Bukurešti nad Německem a Walesem, podlehly pouze silnému Irsku. V klíčovém čtvrtfinále, jehož vítězky se přímo kvalifikovaly na MS, nastoupily naše hráčky proti kolébce ragby – Anglii. Češky svedly naprosto vyrovnanou bitvu a dvě minuty před koncem za stavu 5:7 útočily na historický výsledek. Bohužel po chybě v mlýnu Angličanky utkání rozhodly ve svůj prospěch. I tak jsou výsledky a výkony českých hráček vedených trenérem Vítkem Chalupou obrovským příslibem do budoucna.

 

 CENTRUM MLÁDEŽE


Příměstské ragbyové kempy

V Říčanech se uskutečnily dva týdenní ragbyové příměstské kempy. Celkem se jich zúčastnilo 126 dětí, kluků i holek od pěti do sedmnácti let. Kemp měl dvě úrovně, základní a elitní úroveň, kterou vedli Jihoafričané Donald Ngwenya (asistent trenéra JAR na MS do 19 a 20 let), Ntando Manyosha (Sharks) a Angličan Louis Mitchell z francouzského klubu Compiegne). Mladí ragbisté a ragbistky měli příležitost zlepšit individuální techniku, komunikační dovednosti či týmovou spolupráci, to vše prostřednictvím herních cvičení.

 

MLÁDEŽ


Skvělý úspěch českých juniorů

Vynikající výkony a výsledky zaznamenali čeští junioři na turnaji nejvyšší divize Mistrovství Evropy v olympijské sedmičkové variantě ragby v polské metropoli Varšavě. Ve špičkové konkurenci obsadili celkové páté místo za evropskými giganty z Francie, Irska, Portugalska a Španělska. Za sebou zanechali týmy Německa, Belgie, Litvy, Rumunska, Polska, Izraele a Ukrajiny a s přehledem uhájili účast v elitní divizi Mistrovství Evropy i do další sezony. Češi v turnaji podlehli pouze Francii a Portugalsku. Na úspěchu českých barev se podíleli říčanští borci Matěj Novák, Patrik Pavlík, Marek Švikovský, Matyáš Rus a Kristián Lacina a také asistent trenéra národního týmu Tomáš Kohout. „Výsledek dlouhodobé práce s mládeží,“ glosoval historický úspěch trenér Tomáš Kohout.

 

DĚTI


Klubový tábor již po devatenácté

V Lubenci na Lounsku se uskutečnil již devatenáctý ročník klubového tábora. Zúčastnilo se jej přes 170 mladých ragbistek a ragbistů z našeho klubu. Na programu byly typické táborové aktivity, koupání, táborák, výlety, ale nechyběl samozřejmě ani šišatý míč.

 


28. srpna | RC Mountfield Říčany vs. RC Sparta Praha | Pohár XV 2022

24. září | RC Mountfield Říčany vs. RC Tatra Smíchov | Pohár XV 2022

 

Foto:  Jiří Koliš, archiv RCMŘ a ČSRU

Mediální komise RC Mountfield Říčany

 

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2023 Všechna práva vyhrazena