Rugby Club Mountfield Říčany

28. 1. 2024

MUŽI


Nový ročník extraligy ragby

Již 17. února začne ragbistům Říčan nový ročník extraligy, ve kterém budou obhajovat mistrovský titul, který loni získali potřetí v řadě a celkově podesáté. Soupeřem v úvodním kole soutěže bude Tatra Smíchov. Hned v dalším kole o týden později se Říčany utkají v prestižním zápase s poraženým finalistou z loňska – Spartou Praha. Obě úvodní ligová kola by vzhledem ke klimatickým podmínkám měla být odehrána na umělé trávě stadionu Markéta v Praze. O časech výkopů budeme informovat prostřednictvím našich webových stránek.


ŽENY


Ženský tým v přípravě na sezonu

Ragbistky Říčan vstoupí do ligové soutěže v olympijské sedmičkové variantě až na konci března. Trenér Thomas Mendes pro ně připravil náročnou přípravu, která probíhá ve vnitřních, ale i ve venkovních prostorách, které díky městu Říčany můžeme využívat, ať už na sportovišti a hale U Lesa, či v hale v prostorách gymnázia.

„Do soutěže vstoupíme stejně jako v loňském roce ve společném týmu s RK Petrovice pod názvem Peří“, informuje Thomas Mendes. „Novinkou je vytvoření týmu B, ve kterém dostanou příležitost k vyhrání se zejména mladé hráčky.“


CENTRUM MLÁDEŽE


Úspěchy Sportovního centra mládeže v roce 2023

Indikátorem úspěchů Sportovního centra mládeže při ragbyovém klubu v Říčanech jsou současní a bývalí hráči SCM působící v reprezentacích České republiky. V roce 2023 tvořili páteře všech reprezentací – U18, U20 a mužů.

V kategorii mužů reprezentovali Tomáš Adámek, Tomáš Stránský, Lukáš Linhart, Lukáš Chytil, Samuel Dupuy, Kryštof Kohout, Jakub Homer, Jakub Havel, Petr Máslo, Patrik Pavlík a odchovanec SCM hrající v Anglii Martin Cimprich. Reprezentace ČR zaznamenala v loňském roce velký úspěch, když postoupila do vyšší divize mistrovství Evropy. Rozhodující zápas s Izraelem mohli diváci sledovat na stadionu Josefa Kohouta v Říčanech.

Ragbisté České republiky do 20 let vybojovali v závěru loňského roku na domácím Mezinárodním mistrovství Evropy divize Championship skvělé sedmé místo, stejně se vedlo i ragbistům ČR do 18 let. V kádrech reprezentací nastoupili Patrik Pavlík, Václav Beneš, Marek Švikovský, Adam Fokt, Matěj Novák (U20) a Tomáš Krampera, Filip Šaroch, Kristián Lacina, Matěj Palata, Jiří Kuchař, Matěj Sehnal, Ondřej Sehnal a Matyáš Rus (U18).


MLÁDEŽ


Junioři v přípravě vyrazili do Jablonce

Tradičně pestrou přípravu ordinuje klíčové mládežnické kategorii – juniorům – trenér Tomáš Kohout. Kromě městských sportovních zařízení, kde pilují kondici, ale i herní dovednosti, vyrazili mladí říčanští ragbisté i na tréninkový kemp na sever Čech. „Přípravu na sezonu tradičně kategorie U18 začíná hned po silvestru v Jablonci – hokej, fotbal, basket, ping-pong, ragbyové hry a dovednosti, zkrátka pestré sportovní vyžití a zábava,“ informuje Tomáš Kohout.


DĚTI


V hale U Lesa proběhly první dva zimní halové turnaje

Otevřené ragbyové turnaje organizuje již řadu let říčanský trenér Tomáš Kohout. Turnaje konané v hale U Lesa našly oblibu u řady klubů z Čech a Moravy a staly se nedílnou součástí klubových zimních příprav. V říčanské hale se tak během prvních dvou turnajů představily stovky dětí kategorií U6, U8, U10 a U12.


UDÁLOSTI


Školení trenérů s velšským odborníkem Andrewem Barlowem

Vzdělávání trenérů je důležitým bodem rozvoje našeho klubu. Začátkem nového roku jsme si proto do Říčan pozvali zkušeného velšského kouče a pedagoga Andrewa Barlowa, který si pro naše trenéry připravil přednášky a praktická cvičení na témata individuální dovednosti, obrana a organizace obrany.

 


Jaroslav Borovský
Foto: Jiří Koliš a archiv RCMŘ
Mediální komise RC Mountfield Říčany

momentka z finále extraligy 2023, Mountfield Říčany vs. Sparta Praha (foto Jiří Koliš)

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena