Rugby Club Mountfield Říčany

29. 3. 2024

MUŽI


Češi nestačili na Švýcarsko

V Praze na stadionu Markéta se v sobotu 9. března hrálo klíčové utkání ME Trophy o postup do vyšší skupiny ME. Češi v něm bohužel podlehli Švýcarsku 25 : 41. Zápas sledoval i prezident České republiky Petr Pavel.

Ač se Češi ujali v utkání vedení díky úspěšnému trestnému kopu Martina Cimpricha, většina první půle patřila výkonějším Švýcarům, kteří si vybudovali náskok 17 : 6. V závěru první poloviny ale Češi úspěšně zakončili položením dvě útočné akce a do kabin šli s vedením 20 : 17. Ve druhé polovině Švýcaři opět otočili a utkání se lámalo za stavu 25 : 27, kdy Češi nevyužili nadějnou situaci a hosté následně utekli k rozhodující pětce zápasu.

V dresu České republiky se představila řada říčanských hráčů. V základní sestavě nastoupili Lukáš Chytil, Jakub Homer, Samuel Dupuy a také krajánci odchovaní v Říčanech – Tomáš Stránský a Martin Cimprich. Z lavičky do utkání naskočili Jakub Havel a Patrik Pavlík.
 

ŽENY


Česká rugbyová unie navázala spolupráci s Olympem

Významný krok k dalšímu rozvoji českého ženského ragby učinila Česká rugbyová unie navázáním spolupráce s Olympem Centrem sportu Ministerstva vnitra. Jedním z cílů spolupráce je i zkvalitnění přípravy ženského národního týmu směřující ke kvalifikačnímu turnaji na olympijské hry v Paříži. Z říčanských hráček byla do projektu Olympu zařazena Veronika Oupicová.

„Za možnost spolupráce s Olympem jsme opravdu vděční. Velkým přínosem pro nás bude možnost využití travnatého hřiště a zázemí pro regeneraci. Řada hráček využije areál i pro svou individuální přípravu,“ sdělila ke spolupráci manažerka ženského ragby Hana Schlangerová.
 

MLÁDEŽ


Kadeti hráli přátelsky v Německu

Říčanští ragbisté věkové kategorie do 16 let vyrazili na přípravu do Německa, kde sehráli dva zápasy. Nejprve se utkali s TSV Handschuhsheim Rugby a zvítězili 26 : 7. V duelu s výběrem Bádenska Würtemberska tahali za kratší konec a podlehli 24 : 36. Utkání se zahraniční konkurencí přináší mladým hráčům nejen herní zkušenosti, ale i možnost navázání přátelských vztahů s vrstevníky z jiného kulturního prostředí.
 

DĚTI


V Říčanech a Praze proběhne v dubnu turnaj PYRF

Tradiční mezinárodní turnaj Prague Youth Rugby Festival, který patří mezi největší středoevropské turnaje dětí a mládeže, proběhne v sobotu 6. dubna na pražských hřištích Slavie, Tatry, Petrovic a Pragy, soutěž kategorie do 14 let se uskuteční v Říčanech. Akce, kterou podporuje i město Říčany, proběhne stejně jako v minulých letech i za zahraniční účasti, tentokrát by měly dorazit týmy z Irska, Německa, Polska či Litvy. Bude se tedy rozhodně na co dívat.
 

UDÁLOSTI


Výroční ceny českého ragby – ocenění i do Říčan

V krásném prostředí Tyršova domu na Malé Straně v Praze proběhlo udílení výročních ragbyových cen za rok 2023. Mezi oceněnými sportovci a osobnostmi nechyběli ani říčanští ragbisté a ragbistky. V kategorii osobnost Extraligy zvítězil nestárnoucí útočník Mountfieldu Michal Schlanger. Nejlepším českým rozhodčím byl zvolen jednadvacetiletý Ondřej Fořt, který již naše ragby velmi úspěšně reprezentuje i v mezinárodních utkáních a turnajích. Mezi rozhodčími se prosadil i Jonáš Doležil, který získal druhé místo v kategorii talentovaný rozhodčí roku. Hráčem roku do 16 let se stal Vojtěch Nevický, v kategorii do 18 let obsadil třetí místo Tomáš Krampera. Nejlepším hráčem do 20 let je Patrik Pavlík, který už pronikl i do seniorského národního týmu České republiky. Mezi trenéry byli dekorováni Miroslav Němeček jako klubový trenér roku a druhý v kategorii trenér reprezentace roku, v kategorii klubový trenér mládeže skončil na stříbrné pozici Tomáš Kohout. V nejcennější ženské kategorii ragbistka roku se na druhém místě umístila Věra Gärtnerová.

Mediální komise RC Mountfield Říčany

Proti Švýcarům nastoupil i Jakub Homer, foto M. FlousekMládežZleva M. Němeček, P. Pavlík a M. Schlanger, foto M .Flousek<BR>Foto: ČSRU / Martin Flousek a archiv RCMŘ<BR>

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena