Rušné dny v Domově Pod Kavčí Skálou

30. 9. 2023

Zdravíme všechny říčanské i přespolní sousedy. Pár čísel jste si o nás nic nepřečetli. Měli jsme a máme totiž plné ruce práce. Občas se musíme usmát, když se k nám zvenčí dostane otázka, jak vlastně takový život v domově seniorů vypadá. Za nás, naše klienty a tým našich pracovníků, musíme přiznat, že život u nás je vcelku rušný. Na jaro už ani nevzpomeneme a léto uteklo jako voda. Vzpomínky na něj jsou plné zážitků, okamžiků dojetí a radosti, aktivit i úspěchů.

Takže jak vlastně trávíme poslední měsíce? Ústy našich klientů bychom mohli to mohli říci takto: Staráme se o zahradu a o zvířata na ní žijící, trénujeme mentální i fyzické dovednosti. Pečeme a vaříme, a to i ze sklizených dobrot z naší zahrádky. Hodně času věnujeme keramické a výtvarné dílně, kde vyrábíme spousty krásných drobností, se kterými se účastníme různých výstav. Chystáme se na podzimní soutěže, zejména na série sportovních her, grilujeme a užíváme příjemných zákoutí na zahradě, chodíme na společné vycházky a jezdíme na výlety.

Naposledy jsme se v jednom z chladnějších dní vypravili do zoo a byl to báječný den. Fyzicky zdatnější klienti si rádi vychutnají příjemné okamžiky v KC Labuť při tanci a poslechu muziky na akci Setkání seniorů s hudbou.

V rámci mezigenerační spolupráce se potkáváme – a velmi rádi – s dětmi. Máme úzkou spolupráci se třídou Zajíčků pod vedením paní učitelky Jany Michaličkové z MŠ Čtyřlístek Říčany. Tvoříme společně spoustu krásných věcí a fandíme jim při účasti v celostátní soutěži Srdce s láskou darované. Letos náš společný projekt opět získal ocenění a my si ho společně s dětmi byli převzít v prostorách Parlamentu ČR. To vše a mnohem víc bylo léto naše i našich klientů.

Jak říkáme, nevíme, kam dříve skočit. A když jsou naše snahy korunované úspěchem, jsme o to šťastnější. Letos na začátku září náš tým získal s naprostou převahou první místo při Sportovních hrách seniorů, které Domov Pod Kavčí Skálou pořádal už potřinácté. Náš tým zazářil ve všech sedmi disciplínách. Při přebírání zlatých medailí jsme se neubránili slzám dojetí. Jsme na naše závodníky nesmírně hrdi. Trénovali v každé volné chvilce. Přípravě věnovali veliké úsilí. Děkujeme, děkujeme, děkujeme. Na podzim je čekají další sportovní hry, tak doufáme, že se opět zadaří, a držíme palce.

Takže, jak jsme psali v úvodu, žije se u nás plně, rušně a velmi hezky. A věřte nám, že do dalších dní zase chystáme spoustu krásných akcí a aktivit. Podívejte se s námi na fotografie a posuďte vše sami. Přejeme všem hezké podzimní dny.

Vaši sousedé z Domova Pod Kavčí Skálou

Petra Suchánková
zástupkyně ředitele příspěvkové organizace

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena