S Koloběhem na výlet

31. 5. 2024

Vážení přátelé Koloběhu a milovníci výletů,Vážení milovníci výletů, jak již bylo avizováno v minulém čísle, ve středu 12. června se chystáme do Jihočeského kraje. Zamíříme na malebné panské sídlo obklopené vodním příkopem, lesy a rybníky, na zámek Kratochvíle. Prohlédneme si původní renesanční interiéry s manýristickými malbami a bohatou figurální štukovou výzdobou a připomeneme si poslední majitele zámku, rod Rožmberků. V nedalekém starobylém městě Netolice, rodišti zakladatele českého rybníkářství Štěpánka Netolického, nahlédneme prostřednictvím bohatých muzejních sbírek do historie města a regionu. Za příznivého počasí si u rozhledny Haniperk poblíž města Bavorov zopakujeme společné opékání špekáčků na ohýnku.

Cena výletu: 590 Kč pro říčanské seniory, 690 Kč pro mimoříčanské náhradníky. Uhraďte prosím do 6. června.
Přihlášky: od úterý 28. května SMS zprávou na tel. 739 989 672.
Odjezd: v 7.00 od Penny marketu Říčany.

 

Ve čtvrtek 27. června navštívíme zámek hraběcí rodiny Lažanských a městečko Manětín, které je pro velké množství barokních památek a soch nazýváno „barokní perlou západních Čech“. Odpoledne si v nedaleké obci Nečtiny prohlédneme bohaté expozice Regionálního muzea s unikátní prvorepublikovou četnickou stanicí. Na závěr výletu se vydáme po 1 km dlouhé Cestě Andělů k odsvěcenému kostelu sv. Anny a bývalému špitálu. Areál barokního zámku Manětín s kouzelnou zahradou a parkem je opravdu nádherný. Doporučujeme!

Cena výletu: 590 Kč pro říčanské seniory, 690 Kč pro mimoříčanské náhradníky. Uhraďte prosím do 21. června.
Přihlášky: od úterý 11. června SMS zprávou na tel. 739 989 672.
Odjezd: v 7.00 od Penny marketu Říčany.

 

Prázdniny, čas výletů, jsou už skoro za dveřmi. My se ve středu 10. července vydáme na zámek Jaroměřice nad Rokytnou. Je to jedna z nejmohutnějších architektur 18. století ve stylu francouzských Versailles, barokní skvost s bohatou hudební historií. Prohlédneme si i po rekonstrukci v loňském roce nově otevřený chrám sv. Markéty s dominantní barokní kupolí a vyhlídkovou věží. Cestou domů se zastavíme u Dalešické přehrady, která má nejvyšší sypanou hráz ve střední Evropě, a projdeme se na vyhlídkové místo.

Cena výletu: 590 Kč pro říčanské seniory, 690 Kč pro mimoříčanské náhradníky. Uhraďte prosím do 5. července.
Přihlášky: od úterý 25. června SMS zprávou na tel. 739 989 672
Odjezd:
v 7.00 Penny marketu Říčany.

 

Připomínáme, že od úterý 2. července začínáme přijímat přihlášky na vícedenní poznávací výlet do oblasti Jeseníků a Rychlebských hor, kam se vydáme v termínu středa 25. září – sobota 28. září. Přihlášky zasílejte SMS zprávou na tel. 739 989 672.

Přejeme vám mnoho šťastných kilometrů a krásné zážitky na cestách s Koloběhem.

 

Martina Vavřincová
podle podkladů paní I. Dvořákové

JaroměřiceKratochvíleManětín

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena