SDH Říčany

27. 2. 2020

Milí příznivci našeho sboru a čtenáři našich příspěvků,

rád bych se s vámi podělil o to, co nás v předchozím období potkalo a co nás čeká. V lednu jsme hojně navštěvovali výroční valné hromady okolních sborů, kam jsme rádi přijali pozvání. Opět jsme se po roce setkali s našimi přáteli, kteří se s námi podělili o své úspěchy v roce minulém, ale i o to, co se nedaří, a jaké mají plány do budoucna.

Naše mládež má za sebou první letošní soutěž v uzlování, které se konalo 8. 2. v Herinku, a již slaví první úspěchy.  Mladší žáci získali 5. místo, starší žáci a dorost vybojovali 2. místo. Dokonce náš člen získal ocenění „nejmladší uzlovač“. Držte nám palce, ať medailová sezóna pokračuje. Další prověrka bude již 14. 3. na tradičním Mukařovském uzlování.

Naše jednotka vyjela hned několikrát k událostem a zejména ty poslední byly spojeny s bouří Sabina. Dne 19. 1. jsme vyjeli do Křenic, kde byl ohlášen výbuch v krbu a následné zakouření v RD. Majitelům se podařilo do příjezdu hasičů krb uhasit, ale obávali se skrytých ohnisek, proto raději kontaktovali linku 150 a udělali dobře. Takovéto události by se neměly podceňovat. Následující den, tj. 20. 1., jsme zálohovali na vlastní stanici. Další přicházející výjezdy souvisejí s bouří Sabina. Po dobu největší aktivity vichřice jsme měli pohotovost na vlastní stanici, abychom mohli okamžitě vyjet. 10. 2. jsme vyjeli dvakrát, a to k uvolněnému střešnímu přístřešku, který se opřel o osobní automobil, a poté jsme jeli ke spadlým stromům do Kuří. 11. 2. jsme měli celkem čtyři události, téměř všechny byly popadané stromy na komunikaci a jeden vzrostlý strom dokonce spadl na dům.  Díky důkladné přípravě a obětavosti našich členů se nikomu nic nestalo a se vším jsme si poradili na jedničku. Díky!

Jako každý rok se konal tradičně v KC Labuť náš hasičský bál. Před tím, než jsme přivítali první hosty, byla za organizací spousta práce a děkuji všem, kteří se na přípravě podíleli. Velké „děkuji“ patří také sponzorům, díky jim jsme mohli mít tradičně malou a následně půlnoční tombolu s úžasnými cenami, které nám věnovali. Díky také patří kapele Unigena, která opět nezklamala, hrála do ranních hodin a úžasně bavila všechny přítomné. Samozřejmě děkuji i všem hostům za jejich přízeň, budeme se opět těšit na další rok. Trochu s předstihem tedy přijměte pozvání na ples roku 2021, který se bude konat opět v KC Labuť, a to 6. 2. 2021. 

I v tomto roce náš čeká mnoho skvělých akcí, na kterých se s vámi uvidíme. Mimo tradiční akce je tu jedna zcela nová, tímto přijměte naše pozvání na Říčanskou stovku, která se bude konat 19. 4. 2020 ve sportovním areálu u ZŠ U Lesa. Jedná se o úplně první ročník této soutěže a za jejím vznikem stojí SDH Říčany a Okresní sdružení hasičů Praha - Západ. Soutěž je určena pro dorost i dospělé a spočívá v překážkovém běhu na 100 metrů. Součástí běhu je překonání bariéry, přeběhnutí lávky, rozmotání hadic a následné zapojení do rozdělovače, připojení proudnice a proběhnutí cílem. Ačkoliv se tato disciplína může zdát jednoduchá, opak je pravdou a proto má každé družstvo na pokusy. Přijďte podpořit závodníky a užijte si sobotu s naší velkou hasičskou rodinou. Na závěr přeji hezký začátek jara

                              David Pojezný, jednatel SDH  Říčany

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena