SDH Říčany

30. 3. 2020

Vážení a milí příznivci našeho sboru,

jaro nám již v březnu zaklepalo na dveře a můžeme se tak těšit z hezkého počasí. Bohužel nám na dveře zaklepal i koronavirus, který naši republiku již nějaký ten týden trápí. S tím souvisí i několik zásadních omezení, která se dotkla i našeho sboru a hasičských akcí. V tuto chvíli jsou zrušeny všechny tréninky, soutěže a školení. Doufáme, že opatření nebudou dlouhodobá a já vám již brzy zde budu moci prezentovat úspěchy našich družstev. Bohužel se nám tímto ruší i velmi očekávaná akce, na kterou jsme se těšili - první ročník Říčanské stovky; jsme nuceni soutěž přesunout na příští rok.  Nebudu se rozepisovat se o prevenci a o tom, jak se chránit, pokyny všude slyšíme a čteme každý den, ale určitě je na místě obezřetnost, trpělivost a pochopení. Naše jednotka je i nadále připravena kdykoliv pomoci, pokud to bude potřeba. Důkazem mohou být mimo jiné výjezdy, které máme za sebou, konkrétně 16. 2. jsme zálohovali na vlastní zbrojnici kolegy z HZS, 20. 2. jsme vyjeli k nahlášenému požáru kůlny, nacházející se v blízkosti rodinného domu, 23. 2. k požáru v suterénu panelového domu a ještě tentýž den jsme v podvečerních hodinách vyjeli do Sluštic k nahlášenému požáru místního autobazaru. Jelikož se jedná o velký areál, bylo povoláno hned několik jednotek z okolních obcí a byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Nakonec bylo zjištěno, že nehoří autobazar, ale louka, která již jednou hořela. Jelikož při zásahu foukal silnější vítr, byly povolány obě naše CAS 32 T815. Jednotka při návratu na vlastní požární stanici asistovala u dopravní nehody dvou osobních aut, která srazila na ulici Říčanská srnu. U nehody byl proveden průzkum, jednotka vyrozuměla operační středisko a vyžádala si na místo PČR. Dále bylo provedeno zajištění místa nehody, zadokumentování a řízení provozu na pozemní komunikaci. Po příjezdu PČR byla jednotka požádána o setrvání na místě a asistenci při řízení provozu. Dále dne 8. 3. jsme drželi zálohu na vlastní stanici a 10. 3. jsme zálohovali přímo na HZS stanice Říčany.

Jelikož je duben a blíží se tradiční pálení čarodějnic, mějte prosím na paměti, že veškeré pálení je nutné nahlásit na  https://paleni.izscr.cz/. Stránka slouží jen pro nahlášení, nikoliv pro schválení. Je škoda zbytečného výjezdu, v tu chvíli mohou být hasiči potřební mnohem více někde jinde. Chtěl bych ještě upozornit na jarní úklid a pálení přírodního odpadu. Dbejte maximální opatrnosti, mějte vždy u sebe nějaký kbelík s vodou či hasicí přístroj, a pokud by hodně foukalo, raději pálení odložte na jiný den. Předejdeme tak případné újmě na majetku či na životech.

 

Máme sice duben, ale rychle se přibližuje významný termín pro náš sbor.  Rád bych vás pozval na Masarykovo náměstí a to dne 6. 6. 2020 od 14:00. Uvidíte zde naši současnou techniku a předvedeme i praktickou ukázku zásahu. Pro zpříjemnění bude k dispozici hudba a občerstvení. Proč je pro náš sbor tento den tak významný? Rádi bychom vám oficiálně představili náš nový DA (dopravní automobil), který v našem sboru již pár měsíců slouží, ale doposud nebyla možnost ho představit občanům, pokud nebyl zrovna na výjezdu. Tento den nás čeká ještě předání jedno dárku a to…  No, přijďte se přesvědčit sami, mohu jen prozradit, že s touto posilou se náš sbor posune opět o kus dále.

 

Výjezdů za rok je celkem dost, lidí je málo a proto jsme se rozhodli, že posílíme naši jednotku. Rádi uvítáme každého zájemce o toto náročné poslání, neboť „hasič jde tam, odkud ostatní utíkají“. Požadavky nejsou tak náročné jako na pilota dopravního letadla, ale určitě je potřeba, aby zájemci bylo více než 18 let, měl dobrou fyzičku, smysl pro humor, byl zodpovědný a ideálně aby byl z Říčan či velmi blízkého okolí, protože jednotka je zařazena v JPO III a výjezd máme do 10 minut. Není třeba žádných hasičských znalostí a dovedností, jen chuť a čas se je naučit. Odměnou je vlastní dobrý pocit. Pokud vás naše nabídka zaujala, kontaktujte velitele jednotky Zdeňka Kavku na e-mailu cavca@seznam.cz.

S přáním hezkých Velikonoc

                                                                 David Pojezný,

 jednatel SDH  Říčany

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2021 Všechna práva vyhrazena