SDH Říčany

2. 5. 2020

Vážení příznivci našeho sboru,

co se za poslední dobu událo v našem sboru? Moc rád bych vám i tento měsíc prezentoval úspěchy a pokroky našich mladších, ale bohužel jsou všechny soutěže a skupinové tréninky zrušeny. Naši mladší tedy musí věnovat čas individuální přípravě a sbírat síly do soutěží, které snad opět brzy odstartují.

Jak bojuje naše jednotka? S ohledem na současnou situaci výrazně ubylo výjezdů, což je vcelku pozitivní zpráva. Nicméně dne 15. 3. jsme byli povoláni k ohlášenému požáru dřevné chaty do obce Babice. Vzhledem k tomu, že se jednalo o dřevěný objekt, bylo na místo povoláno více jednotek z okolích obcí. Naše jednotka doplňovala na místě vodou HZS Říčany a dva členové v dýchací technice pomáhali rozebírat motorovou pilou konstrukci střechy. Dále jsme 25. 3. vyjeli k požáru garáže, která byla součástí domu. Naše jednotka zálohovala na místě události a následně dle rozhodnutí velitele zásahu jsme se odebrali zpět na naši základnu. Tím se výčet našich výjezdů dostal ke konci. I přes to, že nebylo tolik výjezdů, členové naší jednotky se museli pořádně otáčet.

Jednotka se ve velkém podílela na distribuci desinfekce, kterou vyjednalo město Říčany. Než bylo cokoliv distribuováno, bylo nutné pro desinfekci dojet. Pro první velkou várku jsme jeli do Šlapanova u Havlíčkova Brodu, kde jsme vyzvedli 3000 litrů, následně jsme byli třikrát na HZS Benešov pro další desinfekci, tedy pro obyvatele Říčanska dalších 3000 litrů. Ve svém volném čase jsme následně v naší zbrojnici plnili desinfekci do předem dodaných obalů. Takto připravenou desinfekci město Říčany dále distribuovalo lékařům, seniorům a dalším potřebným. Také jsme v několika vlnách vydávali desinfekci pro okolní obce a pro vlastníky bytových domů. V neposlední řadě jsme ve dvou vlnách vydávali desinfekci pro občany, kteří si mohli se svými nádobami dojít pro desinfekci na tři stanoviště.

Chtěl bych poděkovat panu Petru Urbanovi, který našemu sboru věnoval věcné prostředky na nás letitý, ale stále spolehlivý kontejnerový nosič značky Avia. Velké díky patří zejména všem členům, kteří se aktivně zapojili a pomohli na úkor svých rodin a svého volného času. Díky také patří těm, kteří nás v této nelehké době podpořili a poskytli nám drobné občerstvení.

Ačkoliv se každý den setkáváme spíše s negativními informacemi, měl bych tu jednu pozitivní či dokonce úžasnou zprávu. Náš sbor se rozrostl o další budoucí členku. Jmenuje se Amelie a narodila se 21. 3. 2020. Přeji jí jménem sboru hlavně zdraví, a aby rodičům a svému staršímu bratříčkovi dělala jen radost a vždy vykouzlila úsměv na tváři.

Závěrem bych chtěl popřát hlavně pevné zdraví a užívejte sluneční dny.

                              David Pojezný, jednatel SDH  Říčany

Pozvánka a zároveň vystřihovánka a skládanka, po kliknutí větší verze obrázku.

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena