SDH Říčany

29. 8. 2020

Vážení příznivci našeho sboru,

po prázdninové odmlce přináším nové zprávy o dění v našem sboru. Ačkoliv jsme se snažili primárně věnovat odpočinku, ne vždy to šlo.  Ještě před samotnými prázdninami jsme 24. 6. v nočních hodinách zálohovali na vlastní stanici kolegy z HZS Říčany. Jen o něco později jsme vyjeli k hlášenému požáru osobního vozidla v Čestlicích. Tento výjezd byl jiný než ostatní a to zejména tím, že jsme se setkali s požárem vozidla na hybridní pohon, kde je proces hašení rozdílný. Vozidlo se muselo uložit do speciálního kontejneru, který se naplnil vodnou. Takto ponořené muselo být několik dní, než odborníci rozhodli, že je bezpečné vozidlo z kontejneru vyjmout a podrobit jej zkoumání a následně ekologické likvidaci. Naše jednotka zde strávila desítky hodin dohlídkou a pravidelnou kontrolou. Je to pro nás další zkušenost, které si vážíme. Dne 9. 7. jsme byli povoláni k požáru rodinného domu v Říčanech, kde zásah probíhal v dýchací technice a byl časově a zejména fyzicky velmi náročný. Po uhašení objektu naše jednotka držela dohlídku do ranních hodin a pravidelně kontrolovala termokamerou případná skrytá ohniska. Následující den, 10. 7., jsme odstranili spadlý strom přes silnici. Dále jsme 14. 7. drželi zálohu na vlastní stanici. 16. 7. jsme vyjeli do Kuří k odstranění nebezpečné větve, která ohrožovala vozidla. Dne 18. 7. jsme byli povoláni k podezřelým skvrnám na hladině Mlýnského rybníka. Dále jsem 29. 7. zálohovali HZS stanice Říčany na vlastní stanici, stejně tak 1. 8., 4. 8. a 9. 8. Jeden z posledních výjezdů byl 1. 8., kde jsme krom zálohy vyjeli ještě k dýmu z pole u Březí. Naštěstí se jednalo o planý poplach a tak jsme se mohli vrátit zpět na základnu. Tímto chci poděkovat všem členům za to, že i přes krásné počasí, dovolené a na úkor času s rodinou vždy vyjeli a byli tak nápomocni tam, kde bylo potřeba.

I přes množství výjezdů a hodin strávených na místech událostí se nám dařilo relaxovat a posilovat svou fyzickou kondici. Hned 6. 7. se část našeho sboru, a to včetně těch nejmenších, setkala a společně vyjela na parádní cyklovýlet, který se podařil. Počasí přálo a všichni se ve zdraví vrátili, tak jsme si výlet 18. 7. zopakovali. Ačkoliv se nedosáhlo původně plánovaného cíle, jízda to byla skvělá a pár desítek kilometrů v nohách bylo. Od 23. do 26. 7. jsme jako každý rok vyrazili směr Suchdol nad Lužnicí, kde jsme obývali místní kemp. Cílem tohoto výletu bylo především odpočinout si. Myslím si, že se vše podařilo na jedničku včetně počasí. Koupání zde bylo super a můžeme všem kemp jen doporučit. Míst, kam se dá jít, je zde nepřeberné množství, takže si přijde na své každý turista. Snad jen komáři by mohli být méně přítulní, ale to k přírodě patří.

Září nám začalo a hezké počasí, doufejme, ještě nějaký ten týden vydrží. Všichni se ale těšíme na to, že si budeme moci konečně zasoutěžit a to jak naše mládež, tak naši starší. Ti se připravují na 29. 8. a Jevanský železňák, kde si budou moci porovnat síly s kolegy z ostatních sborů v disciplíně zvané TFA (Toughest Firefighter Alive, neboli Nejtvrdší hasič přežije). 5. 9. se zúčastníme Memoriálu Míry Dlabače v Tehovci a jako vždy zde čeká na soutěžící požární útok, motání hadic na čas a nemůže chybět překonání vodní nádrže. Ten den SDH Tehovec oslaví 100 let svého vzniku a já jménem našeho sboru všem blahopřeji k takto krásnému jubileu.

Na závěr přeji všem pevné zdraví a hezký zbytek léta.

                              David Pojezný, jednatel SDH  Říčany

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2021 Všechna práva vyhrazena