SDH Říčany

1. 1. 2021

Milí příznivci našeho sboru,

doufám, že jste si vánoční svátky užili v pohodové náladě a ve zdraví, a nikomu ta kapří kostička nezaskočila. Roku 2020 jsme již zamávali a máme zde začátek další dekády, která se, doufejme, ponese jen v tom nejlepším duchu.  Snad se nám bude dařit plnit si svá předsevzetí, vždyť na to máme celý rok. Přeji tedy všem do nového roku hlavně zdraví, pevnou vůli a mnoho pracovních i osobních úspěchů.

Co se v našem sboru událo za poslední rok? Nebylo toho málo, a proto bych to pár řádky shrnul. Během roku se uskutečnily hned tři svatby. Jedna začátkem června a další, hned dvě, v jeden zářijový den. I přes omezení v dané době si všichni svatby náramně užili a manželé si teď užívají společnou cestu životem. Přeji tedy ještě jednou rodině Navrátilových,  Molinaro a Pojezných mnoho krásných společných chvil. Dále se náš sbor rozrost o dvě slečny. V květnu se narodila Amélie Šafránková a druhá, zatím velmi maličká Apolenka Pokorná, teprve několikaměsíční. Obě slečny se mají čile k světu a rozdávají mnoho radosti a úsměvů.

Sbor se nám rozrostl o další mladičkou členku, leč poněkud rozměrnější - je to naše SCANIA. V červnu jsme jí převzali do užívání za účasti dalších sborů, zástupců města, HZS a našich občanů. Ačkoliv nám při předávání pršelo, akce se náramně povedla a všichni jsme si ji užili.

Vlivem epidemické situace si naše mládež moc soutěží neužila. Proto jsem velmi rád, že se alespoň podařilo zorganizovat letní soustředění v Benecku, kde si všichni společně užili odbornou teoretickou i praktickou přípravu. Nesměly chybět ani výlety a zábava. Soustředění se povedlo a jedničku a doufáme, že tento rok nám bude přát a budeme moci opět soutěžit a ukázat naše kvality.

Naše jednotka je i přes státem nařízená omezení k dispozici 24 hodin denně a jsme neustále připraveni nejpozději do 10 minut vyjet tam, kde je nás zapotřebí, a to za jakékoli situace. Protože jsme za uplynulý rok zasahovali mnohokrát, chci zde tímto znovu poděkovat všem, kteří obětovali svůj čas a pomáhali tam, kde je potřeba. Například jeden z náročných zásahů byl požár rodinného domu, kde jsme měli následně dohlídku, a jako jeden z velmi dlouhých zásahů byla dohlídka požáru elektromobilu v Modleticích a následná dohlídka, kde jsme strávili několik dní. Jedna z velkých akcí bylo zajištění dezinfekce, její plnění do nádob i následná distribuce a výdej.

Dále bych chtěl poděkovat vedoucím mládeže, veliteli jednotky a dalším členům, kteří věnovali svůj čas nejen přípravě členů a účasti na výjezdech, ale zabývali se i údržbou a zvelebením našich prostor.

Přeji ještě jednou všem pevné zdraví a úspěšný rok 2021 plný mnoho hezkých a radostných chvil.

                              David Pojezný, jednatel SDH  Říčany

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2021 Všechna práva vyhrazena