SDH Říčany

31. 12. 2021

Co nového u hasičů

Milí příznivci našeho sboru,

rok 2021 je již za námi a věřím, že mnozí z vás začali plnit svá novoroční předsevzetí. Celý rok se nesl spíše v duchu různých restrikcí, ale i v té nelehké době jsme mohli uspořádat mnoho soutěží a dalších se zúčastnit. Úspěchů bylo mnoho a v průběhu roku jsme vám je v jednotlivých číslech Kurýru představovali. Nyní bych některé znovu připomenul. Vůbec poprvé v historii našeho sboru jsme se se staršími žáky zúčastnili krajského kola hry Plamen. Vítek Nechvátal nás reprezentoval na krajském kole dorostu v kategorii středních dorostenců a svým výkonem nám všem zajistil program na prodloužený červencový víkend. Jeli jsme mu totiž fandit na MČR do Zábřehu. A jak dopadl Vítek na „republice“? To jistě všichni víme, ale určitě nás to neomrzí slyšet znovu. Víťa totiž do Říčan přivezl pohár za skvělé 4. místo! Na 40 dětí z naší mládežnické základny, ve všech věkových kategoriích od 3 do 17 let, jsme náležitě hrdí. A jak všichni stárneme, i naše mládež dospívá, takže přišel čas pro Víťu a Michala, kteří absolvovali letní kurz instruktorů a nyní se podílejí na výchově našich nejmladších.

Naše jednotka měla v roce 2021 přes 65 výjezdů, na kterých strávila bezmála 200 hodin. Jako jeden z těch větších požárů roku 2021 určitě můžeme vybrat březnový požár ve Slušticích, kdy hořelo několik vozidel i přilehlá dřevostavba. Mezi poslední výjezdy můžeme zařadit 15. 11. požár nízké budovy. Dále 24. 11. požár podvozku lokomotivy. Také den 26. 11. byl pro naši jednotku náročnější než jiné dny, protože lehce po půlnoci jsme jeli k požáru přístřešku. Ještě ten samý den po poledni výjezd k nalezenému trezoru. Po vytažení trezoru jsme se přesunuli rovnou na další výjezd, z kterého jsme pokračovali čtvrtým výjezdem toho dne k potoku, kde jsme za pomocí sorbentu prováděli čištění. Zálohu na vlastní zbrojnici jsme drželi 28. 11.

Výjezdová jednotka je aktivní nejen, co se výjezdů k událostem týká, ale také zajišťujeme asistenci na akcích města. Mohli jste nás vidět na oslavách 50 let HZS, také jsme byli opět součástí koncertů na vodě Pavla Šporcla a navštívili jsme několik škol a školek, abychom dětem přiblížili práci hasičů a naši techniku. Byli jsme součástí dětského dne, kde si všechny věkové kategorie mohly zkusit uhasit velmi oblíbený domeček. Mimo to jsme pořádali soutěž TFA a mohli jsme uspořádat soustředění pro děti v Benecku a pro jednotku v Lutové.

Přestože jsme v roce 2021 přišli o náš tradiční hasičský bál, tak se nevzdáváme a rádi bychom vás pozvali na letošní hasičský bál, který se bude konat 5. 2. 2022 v KC Labuť. Věříme, že nám to epidemická situace dovolí a my se tak s vámi budeme moci opět potkat u poslechu již tradiční kapely Unigena a užít si tak skvělý večer.

Na závěr bych vám chtěl poděkovat za přízeň a podporu, a to hlavně od rodičů naší mládeže i od města Říčany, poděkovat bych chtěl i všem členům našeho sboru a jednotky. Děkuji a přeji pevné zdraví a mnoho úspěchu v tomto roce.

David Pojezný, jednatel SDH Říčany

www.sdhricany.cz

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2022 Všechna práva vyhrazena